Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-11-19; 17:04:45 | Kultura
Nowy kulturalny projekt w Radomiu. Czy przyciągnie turystów?
"Strefa Kultury 26-600" jest sposobem na ciekawe spędzenie czasu w Radomiu. Liderem projektu jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", które w zamierzeniu inicjatorów ma stać się "lokomotywą mazowieckiej kultury".

- Kod 26-600 pokazuje, że Radom nie jest miastem zaściankowym. Projekt ma sprawić, że będzie on elementem rozpoznawalnym, jeśli chodzi o promowanie kultury - powiedział Włodzimierz Pujanek, dyrektor instytucji - Będziemy dążyli do tego, aby Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" stała się "lokomotywą mazowieckiej kultury".

Zamysłem projektu "26-600. Strefa Kultury" było stworzenie idei, która da możliwość rozliczania miejskich instytucji kultury przy jednym organizatorze. Jak wyjaśnia dyrektor Pujanek był to temat powracający od pewnego czasu. Głównie chodziło o miejsce, w którym można byłoby sprawdzić weekendowy program w poszczególnych placówkach kulturalnych: - To podsunęło pomysł, żeby stworzyć projekt, dzięki któremu w jednym miejscu będzie można zobaczyć, co każda z instytucji ma do zaproponowania - tłumaczy.

Kolejnym etapem wdrażania projektu jest Mazowsze Muzeum Pass, czyli jeden bilet, który będzie dawał zwiedzającym wiele możliwości m.in. "lojalnościową" cenę na zwiedzanie wystaw dostępnych w radomskich placówkach kulturalnych, tygodniową ważność, jak również tańszy nocleg i konsumpcję w radomskich lokalach gastronomicznych. Inicjatorzy mają także nadzieję na współpracę z miastem, czego skutkiem byłoby korzystanie z biletu w ramach "Karty Rodzina Plus".

Realizacją projektu od strony technicznej zajmie się konsorcjum czterech radomskich firm - Tekom Technologia, Technet, It64.pl i Pawelec.info: - "Strefa Kultury 26-600" jest to sposób na ciekawe spędzenie czasu w Radomiu. To także idea łącząca nas radomian. Pozwoli ona na pokazanie zalet i sposobu spędzania czasu w mieście - mówi Andrzej Kurzawa, koordynator projektu - Osią projektu są cztery instytucje marszałkowskie, natomiast sposobem spędzania czasu będzie ścieżka krajoznawcza - dodaje.

Partnerami MCSW "Elektrownia" są: Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum im. Oskara Kolberga oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Radom będzie prekursorem w tworzeniu zintegrowanego programu kulturalnego w Polsce. Projekt "Strefa Kultury 26-600" zostanie wdrożony w 2015 roku.

Daria Kurys

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft