Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-11-19; 17:04:45 | Kultura
Nowy kulturalny projekt w Radomiu. Czy przyciągnie turystów?
"Strefa Kultury 26-600" jest sposobem na ciekawe spędzenie czasu w Radomiu. Liderem projektu jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", które w zamierzeniu inicjatorów ma stać się "lokomotywą mazowieckiej kultury".

- Kod 26-600 pokazuje, że Radom nie jest miastem zaściankowym. Projekt ma sprawić, że będzie on elementem rozpoznawalnym, jeśli chodzi o promowanie kultury - powiedział Włodzimierz Pujanek, dyrektor instytucji - Będziemy dążyli do tego, aby Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" stała się "lokomotywą mazowieckiej kultury".

Zamysłem projektu "26-600. Strefa Kultury" było stworzenie idei, która da możliwość rozliczania miejskich instytucji kultury przy jednym organizatorze. Jak wyjaśnia dyrektor Pujanek był to temat powracający od pewnego czasu. Głównie chodziło o miejsce, w którym można byłoby sprawdzić weekendowy program w poszczególnych placówkach kulturalnych: - To podsunęło pomysł, żeby stworzyć projekt, dzięki któremu w jednym miejscu będzie można zobaczyć, co każda z instytucji ma do zaproponowania - tłumaczy.

Kolejnym etapem wdrażania projektu jest Mazowsze Muzeum Pass, czyli jeden bilet, który będzie dawał zwiedzającym wiele możliwości m.in. "lojalnościową" cenę na zwiedzanie wystaw dostępnych w radomskich placówkach kulturalnych, tygodniową ważność, jak również tańszy nocleg i konsumpcję w radomskich lokalach gastronomicznych. Inicjatorzy mają także nadzieję na współpracę z miastem, czego skutkiem byłoby korzystanie z biletu w ramach "Karty Rodzina Plus".

Realizacją projektu od strony technicznej zajmie się konsorcjum czterech radomskich firm - Tekom Technologia, Technet, It64.pl i Pawelec.info: - "Strefa Kultury 26-600" jest to sposób na ciekawe spędzenie czasu w Radomiu. To także idea łącząca nas radomian. Pozwoli ona na pokazanie zalet i sposobu spędzania czasu w mieście - mówi Andrzej Kurzawa, koordynator projektu - Osią projektu są cztery instytucje marszałkowskie, natomiast sposobem spędzania czasu będzie ścieżka krajoznawcza - dodaje.

Partnerami MCSW "Elektrownia" są: Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum im. Oskara Kolberga oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Radom będzie prekursorem w tworzeniu zintegrowanego programu kulturalnego w Polsce. Projekt "Strefa Kultury 26-600" zostanie wdrożony w 2015 roku.

Daria Kurys

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft