Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-12-12; 12:45:58 | Zwoleński
''Razem bezpieczniej'': zwoleński wniosek zostanie dofinansowany?
Projekt poprawy bezpieczeństwa w Zwoleniu znalazł się wśród siedmiu mazowieckich wniosków rekomendowanych do rządowego dofinansowania. Ostatecznej kwalifikacji dokona minister spraw wewnętrznych.


Wśród wniosków wybranych przez zespół koordynacyjny przy wojewodzie znalazł się Senior bezpieczny w ruchu drogowym Urzędu Miejskiego w Zwoleniu (obszar: bezpieczeństwo w ruchu drogowym). Celem projektu jest m.in. poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa (np. noszenia elementów odblaskowych).

W tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z terenu Mazowsza. W skład zespołu je oceniającego wchodzą m.in. przedstawiciele: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonuje oceny wniosków z całej Polski.

W ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu. W latach 2007 – 2014 w ramach programu dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.pl pod banerem „Razem Bezpieczniej”.

Ivetta Biały
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft