Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-01-09; 10:12:18 | Radom
Radomskie liceum Szkołą Dialogu
Uczniowie I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu po raz kolejny realizowali projekt: Szkoła Dialogu organizowany przez fundację Forum Dialogu Między Narodami.

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się Gala Szkoły Dialogu. W gali weźmie udział 41 szkół z całej Polski, które w 2014 r. realizowały projekt Szkoła Dialogu, w tym delegacja uczniów I LO z Radomia. Szkoły otrzymają tytuł Szkoły Dialogu, a najlepsza z nich w nagrodę otrzyma dwudniowy wyjazd studyjny do miejsc związanych z polsko-żydowską historią.

Od 2008 roku z tematem historii polsko-żydowskiej udało się dotrzeć do ponad 200 szkół z około 130 miejscowości w całym kraju.

Forum Dialogu to największa i najstarsza organizacja pozarządowa zajmująca się dialogiem polsko-żydowskim. Przez edukację, organizowanie wizyt studyjnych oraz współpracę z polskimi i żydowskimi liderami opinii publicznej Forum tworzy płaszczyznę spotkań dla Polaków i Żydów, aby wspólnie odkrywać naszą historię i budować przyszłość.

EP, źródło: Radio Plus
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft