Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-03-10; 19:30:23 | Zwoleński
Seniorzy ze Zwolenia będą znacznie bezpieczniejsi
Zwiększenie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym to główny cel projektu zakwalifikowanego przez ministra spraw wewnętrznych do tegorocznej edycji programu „Razem bezpieczniej” na Mazowszu. Dotację przekaże wojewoda mazowiecki. Wkład własny gminy to 14 tys. zł.

Projekt Senior bezpieczny w ruchu drogowym Urzędu Miejskiego w Zwoleniu otrzyma dofinansowanie w obszarze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach inicjatywy przewidziano m.in. organizację szkoleń profilaktycznych, jazdy doszkalające dla seniorów i przegląd stanu technicznego rowerów. Seniorzy będą też mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.

W tegorocznej edycji programu złożono 77 wniosków z Mazowsza. Ocenił je zespół koordynacyjny przy wojewodzie, składający się m.in. z przedstawicieli: policji, kuratora oświaty i konserwatora zabytków. Siedem najlepszych inicjatyw, tj. projekty z: Nowego Dworu Mazowieckiego, Wyszkowa, Nowego Duninowa, Stoczka, Starego Lubotynia, Zwolenia i Niegowa zarekomendowano do dofinansowania ministrowi spraw wewnętrznych, który dokonał oceny wniosków z całej Polski. Z Mazowsza zakwalifikowano, oprócz Zwolenia, projekt z Wyszkowa (Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap II) oraz z Nowego Dworu Mazowieckiego (Bezpieczny Nowy Dwór Mazowiecki).

W ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” samorządy oraz organizacje pozarządowe co roku mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w siedmiu obszarach (bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania; przemoc w rodzinie; bezpieczeństwo w szkole; bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej; bezpieczeństwo w ruchu drogowym; bezpieczeństwo w działalności gospodarczej; ochrona dziedzictwa narodowego). Kwota dotacji może wynieść do 100 tys. zł, zaś wkład własny wnioskodawcy powinien stanowić do 30 proc. wartości projektu. W latach 2007 – 2014, w ramach programu, dofinansowano z budżetu wojewody mazowieckiego 39 projektów na łączną kwotę ponad 3,1 mln zł - podkreśla Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft