Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-05-09; 17:22:06 | Kuchnia
Na Mazowszu jest pyyyyysznie!
Boczek rolowany, powidła śliwkowe bez cukru, bezowo-ajerkoniakowy zawrót głowy czy pierogi drożdżowe – na samą myśl o nich leci ślinka. Nie tylko smacznie wyglądają, ale też wybornie smakują, o czym mogli się przekonać goście gali konkursu o Laur Marszałka za 2014 r. Wśród wystawców nie zabrakło m.in. pszczelarzy, piekarzy i cukierników - także z naszego regionu - którzy z rąk marszałka Adama Struzika odbierali nagrody.

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego wybrano najsmaczniejsze, najlepsze i najzdrowsze produkty żywnościowe wytwarzane na Mazowszu w 2014 r. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Do rywalizacji zgłoszono aż 147 produktów. W rezultacie wyłoniono 14 laureatów i przyznano 6 wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali grawerton oraz wybraną przez siebie nagrodę rzeczową, np. grill, komplet garnków czy nawigację samochodową. Oprócz tego podczas gali nowi członkowie Sieci Dziedzictwa Kulturowego Mazowsze otrzymali specjalne dyplomy.

– Zdrowa, tradycyjna żywność, bez sztucznych dodatków cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród konsumentów. Patrząc na liczbę zgłoszeń do tegorocznej edycji Lauru – producenci też coraz chętniej i śmielej sięgają po stare, sprawdzone przepisy i udoskonalają je. Zależy im, by to właśnie ich produkt był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Udział w takich wydarzeniach to dla nich doskonały sposób na promocję ich działalności i zaprezentowanie swoich produktów szerszemu gronu odbiorców – powiedział marszałek Adam Struzik.

Producenci żywności z całego województwa byli oceniani w dwóch grupach – producenci indywidualni i przedsiębiorcy produkujący żywność z przeznaczeniem na sprzedaż rynkową. W każdej grupie wybrano laureatów siedmiu kategorii: wyroby piekarnicze, wyroby cukiernicze, przetwory mięsne i produkty pochodzenia zwierzęcego, przetwory owocowe i warzywne oraz produkty pochodzenia roślinnego, produkty mleczarskie, miody i napoje.

Z przedsiębiorców i producentów z naszego regionu w kategorii Wyroby cukiernicze triumfował BEZOWO-AJERKONIAKOWY ZAWRÓT GŁOWY z ZAKŁADU CIASTKARSKO-PIEKARNICZEGO „SYLWIA” - Czyżówka 28, 26-806 Stara Błotnica z powiatu białobrzeskiego.

W kategorii Owoce, warzywa, przetwory owocowe i warzywne; produkty pochodzenia roślinnego bezkonkurencyjne okazały się POWIDŁA ŚLIWKOWE BEZ DODATKU CUKRU z KROKUSA - PRZETWÓRNIi OWOCÓW I WARZYW CZESŁAWA CARYKA z Pająkowa, gmina Przyłęk.

Najlepszy miód to MIÓD ZE SPADZI IGLASTEJ JODŁOWEJ z PASIEKI MURAWSCY ŁUKASZ MURAWSKI z Woli Wacławskiej z gminy Wolanów.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft