Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-05-15; 11:19:32 | Zwoleński
Unijne środki na kulturę w Zwoleniu
Konserwacja zabytkowego obiektu, w którym mieści się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz wyposażenie Domu Kultury w Zwoleniu to działania, która już od przyszłego tygodnia ruszą pełną parą.

Umowę na unijne dofinansowanie tej inwestycji podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Zwoleniu – Ewa Kulińska i główna księgowa biblioteki – Ewa Laskowska. Na konferencji nie mogło zabraknąć burmistrz Zwolenia, Bogusławy Jaworskiej.

W ramach inwestycji w budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki zostanie m.in. wymieniona stolarka okienna, wyremontowane zostaną schody, a wejście do obiektu zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast sala widowiskowa w Domu Kultury zyska nowoczesne wyposażenie, przez co stanie się atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców powiatu zwoleńskiego. Dofinansowanie dla tej inwestycji to ponad 704 tys. zł

- Ten projekt jest bardzo istotny dla naszego miasta. Kultura jest bowiem dla nas bardzo istotna. Dofinansowanie pomoże na wprowadzenie zmian w Bibliotece i Domu Kultury i mocno wierzę, że zapewni właściwy odbiór tego, co będzie działo się w tych placówkach - podkreśla burmistrz Zwolenia, Bogusława Jaworska. Dodała takze, że mieszkańcy Zwolenia już czekają na kolejną perspektywę. Wicemarszałek, Leszek Ruszczyk dodał, że Zwoleń już wypiękniał. - Jest w nim jeszcze jednak wiele do zrozbienia i wierzę, że wkrótce społeczność tego miasta skorzysta z kolejnych dofinansowań - podsumował.

O aktualnych i przyszłych projektach rozmawialiśmy z burmistrz, Bogusławą Jaworską. Rozmowę na łamach RadomNews.pl zaprezentujemy wkrótce.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft