Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2015-06-08; 08:59:16 | Radom
Świat to bajka...
Uczniowie ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, przygotowani przez polonistę Adriana Szarego oraz członkowie arkowej grupy teatralnej, prowadzonej przez Karolinę Skrzek włączyli się w akcję XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, prezentując bajki przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu.

Wśród prezentowanych w radomskiej Łaźni utworów znalazły się również bajki autorstwa radomskiego poety Adriana Szarego, wydane w zbiorach: „Szarówki”, „Sylwa” i w ostatnim tomiku „Horoskopy”. Na scenie wystąpili uczniowie PG nr 23: Stella Hufnagiel, Emilia Myrta, Maja Kazana, Anna Nagrodzka, Wiktoria Sodel, Natalia Jaworska, Kacper Królikowski, Filip Krok, Piotr Nowakowski oraz Filip Główka, a także wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – „Pałacyk” w Radomiu: Urszula Chochoł, Joanna Tumanowicz, Maria Głowacka z PG nr 5 oraz Maria Zbroja. Wszyscy uczęszczają na arkowe warsztaty teatralne. Najmłodszymi uczestniczkami spotkania były: Andżelika Skrzek, która odczytała tekst, którego jest bohaterką, zatytułowany „Ballada o małym aniołku” i Maja Włodarczyk, która wyrecytowała tekst napisany specjalnie dla niej, pod tytułem „Świat to bajka”, który dał tytuł całemu spotkaniu.

Czytanie bajek prowadzili: Karolina Skrzek i Adrian Szary. Jedną z bajek odczytała również Beata Drozdowska – dyrektorka RKŚTiG- „Łaźnia”. Piękną, kolorową scenografię przygotował Michał Budzisz, a realizacją dźwięku zajął się Marek Kotlimowski.

Występ w „Łaźni” poprzedziły warsztaty teatralne, które już po raz kolejny w VI LO im. Jana Kochanowskiego poprowadziła Karolina Skrzek – absolwentka tej szkoły, a obecnie studentka Studia Teatralnego przy Teatrze „Baza” w Warszawie. Warsztaty otworzył dyrektor ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego Romuald Lis, który cieszył się, że absolwenci szkoły tak chętnie do niej wracają i współpracują z placówką.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft