Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2015-06-08; 08:59:16 | Radom
Świat to bajka...
Uczniowie ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, przygotowani przez polonistę Adriana Szarego oraz członkowie arkowej grupy teatralnej, prowadzonej przez Karolinę Skrzek włączyli się w akcję XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, prezentując bajki przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu.

Wśród prezentowanych w radomskiej Łaźni utworów znalazły się również bajki autorstwa radomskiego poety Adriana Szarego, wydane w zbiorach: „Szarówki”, „Sylwa” i w ostatnim tomiku „Horoskopy”. Na scenie wystąpili uczniowie PG nr 23: Stella Hufnagiel, Emilia Myrta, Maja Kazana, Anna Nagrodzka, Wiktoria Sodel, Natalia Jaworska, Kacper Królikowski, Filip Krok, Piotr Nowakowski oraz Filip Główka, a także wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – „Pałacyk” w Radomiu: Urszula Chochoł, Joanna Tumanowicz, Maria Głowacka z PG nr 5 oraz Maria Zbroja. Wszyscy uczęszczają na arkowe warsztaty teatralne. Najmłodszymi uczestniczkami spotkania były: Andżelika Skrzek, która odczytała tekst, którego jest bohaterką, zatytułowany „Ballada o małym aniołku” i Maja Włodarczyk, która wyrecytowała tekst napisany specjalnie dla niej, pod tytułem „Świat to bajka”, który dał tytuł całemu spotkaniu.

Czytanie bajek prowadzili: Karolina Skrzek i Adrian Szary. Jedną z bajek odczytała również Beata Drozdowska – dyrektorka RKŚTiG- „Łaźnia”. Piękną, kolorową scenografię przygotował Michał Budzisz, a realizacją dźwięku zajął się Marek Kotlimowski.

Występ w „Łaźni” poprzedziły warsztaty teatralne, które już po raz kolejny w VI LO im. Jana Kochanowskiego poprowadziła Karolina Skrzek – absolwentka tej szkoły, a obecnie studentka Studia Teatralnego przy Teatrze „Baza” w Warszawie. Warsztaty otworzył dyrektor ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego Romuald Lis, który cieszył się, że absolwenci szkoły tak chętnie do niej wracają i współpracują z placówką.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft