Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2015-06-25; 09:25:28 | Radom
I Arkowy Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!
W Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” rozstrzygnięto I Arkowy Konkurs Recytatorski, kierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Radomia i okolic. Przedmiotem konkursu była recytacja dowolnej bajki lub dowolnego wiersza polskiego autora.

Organizatorami konkursu była radomska „Arka”, współorganizatorem zaś ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Spotkanie prowadziła Emilia Myrta.

Jury pracowało w składzie: Karolina Skrzek – absolwentka VI LO, studentka Studia Teatralnego przy „Teatrze Baza” w Warszawie, instruktorka zajęć teatralnych w „Arce”, debiutująca aktorka, pomysłodawczyni konkursy, Przewodnicząca Jury; Adrian Szary – polonista ZSO nr 6, instruktor warsztatów literackich w „Arce”, poeta, Wiceprzewodniczący Jury; Maria Zbroja – uczestniczka arkowych zajęć teatralnych, laureatka wielu konkursów teatralnych i recytatorskich, Członek Jury. Po wysłuchaniu 26 recytatorów ze szkół podstawowych i 25 recytatorów ze szkół gimnazjalnych, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły podstawowe:
I nagroda Aleksandra Dalton z PSP nr 21;
II nagroda Bartłomiej Nowak z PSP nr 24;
III nagroda Maja Włodarczyk z PSP nr 18.
Wyróżnienia:
Jakub Jankowski z PSP nr 29.
Weronika Sadownik z PSP nr 29.
Maja Celej z PSP nr 1.
Andżelika Skrzek z PSP nr 18.
Antonina Nowak z PSP nr 26.

Szkoły gimnazjalne:
I nagroda Daria Czajor z PG nr 11.
II nagroda Aneta Pikiewicz z PG nr 8.
III nagroda Kacper Kozakiewicz z PG nr 23.
Wyróżnienie:
Barbara Misiowiec z PG nr 2. Joanna Tumanowicz z MOS „Pałacyk”.
Weronika Bojek z ZSP im. J. Brandta.
Kacper Kolasa z PG nr 8.
Sandra Żondełek z MOS „Pałacyk”.
Wiktoria Kalisiak z PG nr 10.

Laureatom wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy. – Poziom konkursu był naprawdę wysoki – podsumowała spotkanie Karolina Skrzek. – Nie spodziewaliśmy się z Karoliną, że będzie tak dużo zgłoszeń - mówił Adrian Szary. – Bardzo nas cieszy to ucieszyło – dodał.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft