Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-06-26; 14:13:46 | Radom
XIV Regionalny Konkurs Literacki rozstrzygnięty!
Rozstrzygnięto XIV Regionalny Konkurs Literacki. W Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu przy ul. Chrobrego spotkali się uczestnicy warsztatów literackich, prowadzonych przez Adriana Szarego, warsztatów teatralnych prowadzonych przez Karolinę Skrzek oraz uczestnicy XIV Regionalnego Konkursu Literackiego.

Konkurs odbywa się od 7 lat, w dwóch edycjach: poetyckiej i prozatorskiej. Tym razem młodzi twórcy mieli napisać dowolny tekst prozatorski. Na konkurs napłynęło 25 prac z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zanim ogłoszono werdykt zaprezentowała się grupa wokalno- instrumentalnej, pod kierunkiem Roberta Murdzy. O swojej twórczości opowiadała też radomska autorka Maria Guzik, która była gościem specjalnym spotkania. Uczestniczki zajęć teatralnych, prowadzonych przez Karolinę Skrzek, wychowanki MOS „Pałacyk” w Radomiu zaprezentowały fragmenty powieści Marii – „Pielgrzym a buty”.
Następnie Karolina i Adrian, którzy prowadzili spotkanie ogłosili wyniki. Wyróżnienia otrzymały: Maja Kazana, Karolina Mazur, Julia Sałbut, Patrycja Nowicka i Iza Fal, I nagrodę zdobyła Natalia Olszewska, II nagrodę Antoni Skowroński, a III nagrodę Karolina Tkaczyk. Laureaci otrzymali książki i dyplomy. Organizatorami konkursu są: „Arka”, „Plastyk”, „Kochanowski” i „Szkoła Sportowa” im. Polskich Olimpijczyków.
Konkurs wieńczył tegoroczny rok zajęć literackich i teatralnych, prowadzonych w „Arce”. Poprzedziło go spotkanie z Rafałem Błędowskim, grającym w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który opowiadał młodzieży, zainteresowanej aktorstwem o swojej pracy przy sztuce „Skrzypek na dachu”.

Na kolejne zajęcia literacko – teatralne Karolina i Adrian zapraszają młodzież po wakacjach.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft