Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2015-06-26; 14:13:46 | Radom
XIV Regionalny Konkurs Literacki rozstrzygnięty!
Rozstrzygnięto XIV Regionalny Konkurs Literacki. W Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu przy ul. Chrobrego spotkali się uczestnicy warsztatów literackich, prowadzonych przez Adriana Szarego, warsztatów teatralnych prowadzonych przez Karolinę Skrzek oraz uczestnicy XIV Regionalnego Konkursu Literackiego.

Konkurs odbywa się od 7 lat, w dwóch edycjach: poetyckiej i prozatorskiej. Tym razem młodzi twórcy mieli napisać dowolny tekst prozatorski. Na konkurs napłynęło 25 prac z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zanim ogłoszono werdykt zaprezentowała się grupa wokalno- instrumentalnej, pod kierunkiem Roberta Murdzy. O swojej twórczości opowiadała też radomska autorka Maria Guzik, która była gościem specjalnym spotkania. Uczestniczki zajęć teatralnych, prowadzonych przez Karolinę Skrzek, wychowanki MOS „Pałacyk” w Radomiu zaprezentowały fragmenty powieści Marii – „Pielgrzym a buty”.
Następnie Karolina i Adrian, którzy prowadzili spotkanie ogłosili wyniki. Wyróżnienia otrzymały: Maja Kazana, Karolina Mazur, Julia Sałbut, Patrycja Nowicka i Iza Fal, I nagrodę zdobyła Natalia Olszewska, II nagrodę Antoni Skowroński, a III nagrodę Karolina Tkaczyk. Laureaci otrzymali książki i dyplomy. Organizatorami konkursu są: „Arka”, „Plastyk”, „Kochanowski” i „Szkoła Sportowa” im. Polskich Olimpijczyków.
Konkurs wieńczył tegoroczny rok zajęć literackich i teatralnych, prowadzonych w „Arce”. Poprzedziło go spotkanie z Rafałem Błędowskim, grającym w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który opowiadał młodzieży, zainteresowanej aktorstwem o swojej pracy przy sztuce „Skrzypek na dachu”.

Na kolejne zajęcia literacko – teatralne Karolina i Adrian zapraszają młodzież po wakacjach.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft