Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-08-28; 09:48:42 | Edukacja
W ZST jak zwykle innowacyjnie
Rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu to jak zwykle w szkole coś nowego dla miłośników IT. Od dnia 1 września 2015 roku uczniowie i pracownicy placówki będą mieli możliwość korzystania z najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 10 w wersji edukacyjnej.

Jest to bardzo świeże wdrożenie, gdyż dopiero pod koniec sierpnia pojawiła się możliwość upgrade systemów dotychczas u nas działających. Dzięki intensywnej pracy zespołu informatyków wszystkie nasze komputery w liczbie przekraczającej 100 jednostek zostały wyposażone w Windows 10 - wykłada Paweł Wolski. - Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wykonaliśmy to korzystając z najnowszych narzędzi: MDT 2013 Update 1, dzięki którym mogliśmy zrobić to zdalnie, tzw. instalacja nienadzorowana. Wszystkie pracownie informatyczne pobrały obraz systemu wraz z dodatkowymi aplikacjami z naszego szkolnego serwera. Najnowsze narzędzie sprawdziło się doskonale, po raz kolejny ułatwiając i usprawniając pracę - dodaje.

Szkołą zaprasza chętnych w celu zapoznania się z wersją systemu, której dotychczas jeszcze nie było, gdyż Windows 10 wersja edukacyjna jest dostępna dopiero od 3 sierpnia 2015.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft