Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2015-08-28; 09:48:42 | Edukacja
W ZST jak zwykle innowacyjnie
Rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu to jak zwykle w szkole coś nowego dla miłośników IT. Od dnia 1 września 2015 roku uczniowie i pracownicy placówki będą mieli możliwość korzystania z najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 10 w wersji edukacyjnej.

Jest to bardzo świeże wdrożenie, gdyż dopiero pod koniec sierpnia pojawiła się możliwość upgrade systemów dotychczas u nas działających. Dzięki intensywnej pracy zespołu informatyków wszystkie nasze komputery w liczbie przekraczającej 100 jednostek zostały wyposażone w Windows 10 - wykłada Paweł Wolski. - Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wykonaliśmy to korzystając z najnowszych narzędzi: MDT 2013 Update 1, dzięki którym mogliśmy zrobić to zdalnie, tzw. instalacja nienadzorowana. Wszystkie pracownie informatyczne pobrały obraz systemu wraz z dodatkowymi aplikacjami z naszego szkolnego serwera. Najnowsze narzędzie sprawdziło się doskonale, po raz kolejny ułatwiając i usprawniając pracę - dodaje.

Szkołą zaprasza chętnych w celu zapoznania się z wersją systemu, której dotychczas jeszcze nie było, gdyż Windows 10 wersja edukacyjna jest dostępna dopiero od 3 sierpnia 2015.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft