Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-09-03; 13:33:47 | Radom
Radomskie Centrum Onkologii rośnie w oczach
Nie ma wątpliwości, że pacjenci z nowotworami potrzebują szybkiej diagnostyki oraz dostepu do kompleksowego i nowoczesnego leczenia w pobliżu miejsca zamieszkania. Powyższe ma zagwarantować Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej, w którym trwa drugi etap prac, a ukończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2015 roku. Szpital na Wacynie otrzymał także nową nazwę.

O potrzebach wynikających z walki z nowotworem, pierwszym, ukończonym już etapie budowy placówki mówili podczas czwartkowej konferencji przedstawiciele nowych władz Centrum, z Markiem Jutkiewiczem jako prezesem zarządu COZR na czele.

W tej chwili COZR dysponuje bazą 38 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną. Nowy Zarząd, który funkcjonuje od stycznia 2015 roku rozpoczął rozbudowę istniejącego przedsięwzięcia tak, aby dostosować je do współcześnie istniejących standardów opieki nad chorymi z nowotworami. A kluczowym zadaniem jest to, by zapewnić chorym onkologicznie z Radomia i okolic szybką diagnostykę oraz kompleksowe leczenie onkologiczne na najwyższym światowym poziomie.

W drugim, trwającym już etapie inwestycji, m.in. wybudowane zostaną bunkry pod trzy przyspieszacze liniowe dla oddziału radioterapii, powstanie odział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej. W planach jest stworzenie Breast Cancer Unit, gwarantujące pacjentkom z nowotworami piersi szybką diagnostykę i kompleksowe leczenie. Aktualnie rozpoczynają się także prace adaptacyjne w hostelu tuż obok placówki, który pełnił będzie funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin. - Jednocześnie prowadzimy intensywne prace nad ostatecznym kształtem merytorycznym placówki, pozyskaniem profesjonalnej kadry i zakupem nowoczesnej aparatury medycznej. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec tego roku. Chcemy zapewnić wszystkim pacjentom z nowotworami bezpłatne korzystanie z szybkiej diagnostyki i kompleksowego leczenia onkologicznego na zasadzie kontraktowania świadczeń z NFZ. Wierzymy, że zrealizujemy nasze zamierzenia - mówi Marek Jutkiewicz.

W konferencji udział wzięli także m.in. Dorota Ząbek - Tadeusz Pieńkowski - prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad rakiem piersi, dr Jerzy Gryglewicz czy Barbara Chojnacka ze stowarzyszenia "Amazonki - Dana" Radom. Podczas niej przedstawiona została nowa nazwa i logo szpitala. Placówka nosi obecnie nazwę Radomskie Centrum Onkologii.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft