Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2015-11-25; 09:13:50 | Kuchnia
Chleby z Jedlińska docenione przez ekspertów!
Wyjątkowymi certyfikatami jakości dla swoich dwóch chlebów może pochwalić się Piekarnia „Expuch” z Jedlińska. Wypieki zostały nagrodzone przez Lożę Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Honorowym patronem tego przedsięwzięcia promującego wysokiej jakości żywność z oferty rodzimych producentów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Już po raz osiemnasty przeprowadzona została atestacja żywności z asortymentu polskich wytwórców. Zorganizowany w ramach programu „Doceń polskie” audyt odbył się w Czeladzi. Wśród z artykułów spożywczych, które otrzymały certyfikaty „Doceń polskie” oraz zaszczytne tytuły TOP PRODUKT znalazły się: „Chleb żytni bez drożdży” i „Chleb trzy ziarna” z asortymentu mieszczącej się w Jedlińsku Piekarni „Expuch”.

Loża Ekspertów programu „Doceń polskie”, którą tworzą specjaliści z branży spożywczej, przyznała wypiekom maksymalne noty za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. Za każdą z tych trzech cech można zdobyć noty w skali 1-10. Godłem „Doceń polskie” mogą być nagradzane wyłącznie artykuły, które zdobędą od jury minimum 7,5 pkt. Tytułem TOP PRODUKT honoruje się zaś tylko żywność z maksymalnymi notami.
Każdy członek komisji ocenia produkty indywidualnie, nie konsultując się z pozostałymi specjalistami. Przewodniczącym Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.- Certyfikaty „Doceń polskie” nie są przyznawane wszystkim produktom, które zakwalifikowały się do udziału w audycie. Znak promocyjny otrzymują tylko najbardziej wartościowe wyroby, dlatego też godło programu stanowi dla konsumentów cenną rekomendację - mówi Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. - Nagrodzone przez ekspertów artykuły cechują się nie tylko wysoką jakością, ale i rodzimym pochodzeniem. W audycie mogą uczestniczyć tylko produkty z tzw. polskim akcentem; tworzone na podstawie tradycyjnych przepisów, z rodzimych składników lub na terenie naszego państwa. Wybierając żywność z certyfikatem „Doceń polskie” konsumenci mają pewność, że wybierają sprawdzony produkt, a jednocześnie wspierają krajowych producentów - dodaje Marek Bielski.

- Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, żeby nasze produkty były naturalne, zdrowe i smaczne, a przy tym dostępne cenowo dla każdego Klienta. Z dużą pieczołowitością dbamy o tradycyjne receptury, a używanie do pieczenia polskiej mąki i dodatków rodzimych producentów jest dla nas sprawą oczywistą. Cieszymy się, że doceniają to od lat nasi stali Klienci, a teraz także eksperci z branży. Nie ukrywam dumy z przyznanych certyfikatów – podkreśla Marek Jaworski, właściciel Piekarni „Expuch”Program „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Od samego początku jego funkcjonowania, honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Godło „Doceń polskie” można otrzymać wyłącznie podczas odbywających się cztery razy w roku audytów żywności.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft