Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-04-08; 09:55:50 | Radom
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
Gra szkolna „Jak jest... czyli wiedza i umiejętności” i wycieczka „Spacerkiem po szkole” to dwie aktywności, na które ZST zaprasza uczniów gimnazjów w ramach Dni Otwartych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

Obie te formy mają tak pokazać przyszłym uczniom szkołę, aby ich wybory były świadome i właściwe. Dzięki wizycie w ramach Dni Otwartych w ZST będzie można poczuć atmosferę szkoły i spróbować swoich sił w prostych zadaniach tematycznych związanych z nauczanymi kierunkami.

Jak to wygląda?
Aktywność „Spacerkiem po szkole” - dostępna w piątek od godziny 11.30
do 17.00, w sobotę od 8.00 - 14.00. Działanie polega na zwiedzaniu wybranych przez uczestników - gimnazjalistów sal zgodnie z zainteresowaniami (informatyka, elektryk/energetyka, mechanika, mechatronika, klasy sportowe) i prezentacja innych miejsc znaczących - siłownia, sklepik, biblioteka, SzOK, świetlica szkolna. Czas zwiedzania około 1 h w zależności od wybranych miejsc. Przewodnik - uczeń z ZST oprowadza, nauczyciele uczący opowiadają o tych miejscach.
Aktywność „Gra szkolna” - dostępna w piątek od godziny 14.00 do 17.00,
w sobotę od 8.00 - 14.00. Grupa zwiedzająca odwiedza wybrane przez siebie punkty kontrolne w szkole i wykonuje zadania zdobywając prostą wiedzę i umiejętności związane z wybranym profilem szkoły. Gra kończy się w świetlicy weryfikacja zdobytej wiedzy. Grupy min. 5 osobowe - max 10 osób, czas trwania gry około 60 minut. Nagrody dla najlepszych uczestników Dni Otwartych (najwięcej punktów w Finale), upominek dla każdego, kto uczestniczy w Grze.

Wśród zadań dla uczestników Gry będą łamanie haseł komputerowych, elementy grafiki komputerowej (kierunek informatyczny), programowanie robota Lego (mechatronika), alternatywne źródła energii i proste prawa elektryczne (elektryka i energetyka) oraz możliwość wykonania testów preferencji i predyspozycji zawodowych.powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft