Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-06-29; 23:35:20 | Kultura
Niezwykły wieczór artystyczny w Łaźni
Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza dzisiaj , 30 czerwca, o godz. 18.00 na wieczór artystyczny. Podczas jego trwania odbędzie się promocja wydawnictwa podsumowującego wystawę: "Dialog w sztuce", z cyklu: "Pracownie-konfrontacje".

W tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy dwóch profesorów z Pracowni Grafiki i Rysunku Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie, którzy w poszukiwaniu relacji i zależności oraz wpływów jakie wywiera pracownia na twórczość, zaproponowali powtarzający się układ: profesor – absolwent – student. Wystawa składała się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowali swoją twórczość: Zbyněk Janáček - Andrea Uváčiková - Viera Bednárová, w drugiej: Marek Sibinský
- Iva Krupicová - Oľga Moravcová.

Pracownia Grafiki koncentruje się na rozwoju myślenia, postrzegania i formułowania własnej opinii w refleksji nad współczesnym społeczeństwem i ruchem artystycznym poprzez twórczość niezależną.

Zbyněk Janáček, Marek Sibinský

RECITAL - MAREK TERCZ & ILONA SOJDA

Znany radomskiej publiczności z jurorskiego śledzenia zmagań konkursowiczów śpiewających poezję o „Złoty Prysznic Łaźni” Artysta w towarzystwie laureatki wielu festiwali piosenki artystycznej Ilony Sojdy zaprezentuje fragment recitalu pt. „Wszyscy jesteśmy braćmi…” nie stroniąc od utworów premierowych. Ilona Sojda przedstawi zaś kilka piosenek ze swojej najnowszej płyty pt. „Śnił mi się raj”, która ukaże się we wrześniu bieżącego roku.

MAREK TERCZ – poeta, kompozytor, pieśniarz z pokolenia Kaczmarskich, autor piosenek i sztuk teatralnych ( m.in. „Mały Książę w XXI wieku”, „Żyd na beczce”), współtwórca legendarnego programu „Pamiątki” (wespół z Przemysławem Gintrowskim, Zbigniewem Herbertem, Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim). Jego piosenki śpiewają m.in.: Justyna Łysak, Ilona Sojda, Marta Kostur, Piotr Dąbrówka, Robert Kasprzycki, Tomasz Steńczyk oraz aktorzy „Piwnicy pod baranami”.Od lat kieruje Teatrem – Scena Autorska STUDIO w Kielcach, jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Kapituły nagrody Jacka Kaczmarskiego.

Każdy uczestnik wieczoru otrzyma egzemplarz wydawnictwa.

DK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft