Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2016-09-01; 12:07:33 | Edukacja
Rusza kształcenie dualne w dwóch radomskich szkołach
Dwa pierwsze oddziały kształcenia dualnego ruszyły wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Radomiu. Powstały one w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala.

Młodzież kształcąca się w kierunku operator obrabiarek skrawających będzie odbywała praktyki nie w szkolnych warsztatach, lecz w dwunastu firmach branży metalowej. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych. – To nowoczesny system nauczania, który z powodzeniem jest stosowany przez wielkie korporacje na przykład w Niemczech. Kształcenie dualne to przede wszystkim szansa dla młodych osób, by nawiązywać kontakty z uznanymi pracodawcami i zdobywać odpowiednie praktyczne umiejętności – mówił podpisując porozumienie prezydent Radosław Witkowski.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do współpracy z radomskimi szkołami także nie kryją satysfakcji. – To właściwy kierunek zarówno dla nas, jak i dla uczniów. Młodzież będzie miała okazję poznać wykorzystywane w praktyce urządzenia i stosowane w firmach technologie. Jednocześnie pracodawcy będą mieli bezpośredni wpływ na przebieg praktyk. W ten sposób uczeń zaraz po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do podjęcia pracy – mówi przewodniczący Radomskiego Klastra Metalowego Jan Stańczyk.

UM Radom
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft