Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-09-01; 12:07:33 | Edukacja
Rusza kształcenie dualne w dwóch radomskich szkołach
Dwa pierwsze oddziały kształcenia dualnego ruszyły wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Radomiu. Powstały one w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala.

Młodzież kształcąca się w kierunku operator obrabiarek skrawających będzie odbywała praktyki nie w szkolnych warsztatach, lecz w dwunastu firmach branży metalowej. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych. – To nowoczesny system nauczania, który z powodzeniem jest stosowany przez wielkie korporacje na przykład w Niemczech. Kształcenie dualne to przede wszystkim szansa dla młodych osób, by nawiązywać kontakty z uznanymi pracodawcami i zdobywać odpowiednie praktyczne umiejętności – mówił podpisując porozumienie prezydent Radosław Witkowski.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do współpracy z radomskimi szkołami także nie kryją satysfakcji. – To właściwy kierunek zarówno dla nas, jak i dla uczniów. Młodzież będzie miała okazję poznać wykorzystywane w praktyce urządzenia i stosowane w firmach technologie. Jednocześnie pracodawcy będą mieli bezpośredni wpływ na przebieg praktyk. W ten sposób uczeń zaraz po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do podjęcia pracy – mówi przewodniczący Radomskiego Klastra Metalowego Jan Stańczyk.

UM Radom
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft