Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-09-01; 12:07:33 | Edukacja
Rusza kształcenie dualne w dwóch radomskich szkołach
Dwa pierwsze oddziały kształcenia dualnego ruszyły wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Radomiu. Powstały one w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala.

Młodzież kształcąca się w kierunku operator obrabiarek skrawających będzie odbywała praktyki nie w szkolnych warsztatach, lecz w dwunastu firmach branży metalowej. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych. – To nowoczesny system nauczania, który z powodzeniem jest stosowany przez wielkie korporacje na przykład w Niemczech. Kształcenie dualne to przede wszystkim szansa dla młodych osób, by nawiązywać kontakty z uznanymi pracodawcami i zdobywać odpowiednie praktyczne umiejętności – mówił podpisując porozumienie prezydent Radosław Witkowski.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do współpracy z radomskimi szkołami także nie kryją satysfakcji. – To właściwy kierunek zarówno dla nas, jak i dla uczniów. Młodzież będzie miała okazję poznać wykorzystywane w praktyce urządzenia i stosowane w firmach technologie. Jednocześnie pracodawcy będą mieli bezpośredni wpływ na przebieg praktyk. W ten sposób uczeń zaraz po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do podjęcia pracy – mówi przewodniczący Radomskiego Klastra Metalowego Jan Stańczyk.

UM Radom
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft