Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-10-05; 15:15:19 | Zwoleński
Jabłko czy cytryna? Kontrole na drogach Zwolenia
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w obecności uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu prowadzili niecodzienne kontrole drogowe. Za jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego kierujący dostawali nagrodę.

We wtorek, 4 października, zwoleńscy policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, prowadzili kontrolę uczestników ruchu drogowego pod hasłem „Jabłko czy cytryna?”. Działania te zorganizowano w ramach Akcji Bezpieczna droga do szkoły 2016 pod hasłem „Zwolnij! Idę do szkoły”. Policjanci kontrolowali pojazdy w rejonie ulic przyległych do PSP w Zwoleniu. Kierujących, którzy poruszali się po drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dzieci nagradzały jabłkiem, drobnymi upominkami oraz wierszykiem. Inaczej jednak postępowali z tymi, którzy popełnili drobne wykroczenia. Ci otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść w obecności dzieci.

Podczas prowadzonych kontroli, większość kierujących została nagrodzona za bezpieczną jazdę. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy szkoły oraz uświadomienie kierującym, że potencjalne ofiary ich nieostrożnej jazdy nie są anonimowe.

st. asp. Jacek Szarpak
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft