Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-10-07; 15:15:48 | Zwoleński
Gmina Zwoleń: 2,4 mln złotych na e-usługi
W urzędzie w Zwoleniu uruchomione zostaną nowoczesne e-usługi administracyjne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma łącznie ponad 2,4 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020.

Już niedługo informatyzacja czeka urząd gminy w Zwoleniu. W ramach projektu planowany jest zakup niezbędnego sprzętu m.in.: serwerów wraz z oprogramowaniem, urządzeń do backupu danych i zestawów komputerowych. Łącznie wprowadzonych zostanie 13 e-usług. Obejmą one głównie konsultacje społeczne i politykę informacyjną. Uruchomione zostaną też e-usługi finansowe, które umożliwią mieszkańcom dokonywanie elektronicznych płatności podatkowych i opłat lokalnych. Natomiast e-usługi budżetowe pozwolą im zaangażować się w planowanie lokalnych budżetów.

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu.

Fot.: freeimages.com

mazovia.pl
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft