Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-11-04; 12:25:18 | Zwoleński
Zwoleń jest EKO!
W dniu 25 października w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie miał miejsce uroczysty Finał III edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA". W kategorii „Samorząd Przyjazny Środowisku Mazowsza” kapituła wyróżniła Gminę Zwoleń.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jedna z najważniejszych na Mazowszu instytucji finansujących zadania proekologiczne, dla podkreślenia współpracy pomiędzy Funduszem a Beneficjentami po raz trzeci zorganizował dla swoich klientów konkurs pn. „EKOpozytyw MAZOWSZA”.

Celem konkursu jest promowanie działalności podmiotów i instytucji z terenu województwa mazowieckiego, w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu, w sposób wyróżniający charakteryzowały się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Mazowsza. W 2015 roku Fundusz podpisał ponad 1600 umów na realizację różnorodnych zadań proekologicznych, dzięki realizacji których udało się osiągnąć konkretne efekty ekologiczne. Przyznano nagrody i wyróżnienia w 10 kategoriach 38 najlepszym beneficjentom współpracującym z Funduszem w 2015 r.

W kategorii „Samorząd Przyjazny Środowisku Mazowsza” kapituła wyróżniła Gminę Zwoleń. Dyplom odebrała P. Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia. W tej kategorii również wyróżnione zostały Gminy Paprotnia i Zakrzew.

Źródło: Urząd Miejski w Zwoleniu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft