Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-11-24; 10:08:39 | Białobrzeski
Gmina Białobrzegi kupiła nowy samochód dla niepełnosprawnych
Gmina Białobrzegi zakupiła nowy samochód 9-cio osobowy dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim.

Będzie on służył w pierwszej kolejności do dowozu osób niepełnosprawnych będących uczniami naszych placówek oświatowych.

Będzie również wykorzystywany do celów związanych z rehabilitacją zawodową, leczniczą lub społeczną osób niepełnosprawnych będących mieszkańcami naszej gminy. Środki finansowe na zakup samochodu marki Volkswagen Caravelle pochodziły z budżetu Gminy Białobrzegi oraz dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach na likwidację barier transportowych w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III – obszar D”. Wartość zakupu samochodu to 134 800 złotych, w tym 72 000 złotych stanowiło dofinansowanie z PFRON.

Dotychczasowy użytkowany samochód Volkswagen Transporter zostanie przekazany do Zakładu Usług Komunalnych w Białobrzegach.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft