Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-01; 12:54:46 | Zwoleński
Mógł zamarznąć. Uratowali go policjanci
Policjanci z posterunku w Kazanowie uratowali mężczyznę przed zamarznięciem i nieuniknioną śmiercią. Mężczyzna leżał w rowie i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z posterunku w Kazanowie podczas pełnienia służby w Rawicy Starej zauważyli leżącego w rowie mężczyznę. Mężczyzna ten był wychłodzony, znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze przykryli nietrzeźwego mężczyznę kocem i monitorowali jego funkcje życiowe.

Wychłodzonego mężczyznę szybko przewieziono do szpitala w Radomiu, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Po wstępnych badaniach okazało się, że 57-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie i doznał częściowego wychłodzenia organizmu do 34°C. Gdyby nie interwencja zwoleńskich policjantów, mężczyzna mógłby umrzeć z wychłodzenia organizmu.

Policja przypomina - Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

st. asp. Jacek Szarpak/RJ
DK


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft