Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-02; 09:45:01 | Zwoleński
Mieszkańcy Rawicy będą bezpieczni i widoczni
Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Rawicy w subregionie radomskim. Dla 131 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych zorganizowano spotkanie promujące noszenie elementów odblaskowych.

Kampania skierowana była nie tylko do uczniów szkoły podstawowej, ale również przedszkolaków w wieku 5–6 lat. Ideą inicjatywy było uświadomienie nawet tych najmłodszych, że elementy odblaskowe znacząco zwiększają ich bezpieczeństwo. Podczas poruszania się rowerem lub pieszo po drodze nieoświetlonej po zmroku w terenie niezabudowanym są one obowiązkowe.

Nauka w praktyce

Dzieci uczestniczyły w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomiu wyświetlili film „…tak, chcę być bezpieczny” oraz wytłumaczyli zawarte w nim zagadnienia. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, a strażacy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Przydatne gadżety

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z 2 opasek zapinanych na rękę oraz 2 zawieszek, które można przypiąć do ubrania. Upominki wręczyli m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek. Pokazali też w jaki sposób używać odblasków, by były skuteczne.

Źródło: mazovia.pl

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft