Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-03; 01:27:26 | Białobrzeski
Już jest! Pierwsza sygnalizacja świetlna w Białobrzegach
Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania ulicy Reymonta z drogą krajową nr 48. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 909,5 tysiąca złotych.

Wprowadzone zostały prawoskręty z ul. Reymonta, lewoskręty z ul. Rzemieślniczej, dodatkowe przejścia dla pieszych oraz istotny element bezpieczeństwa ruchu drogowego, jakim jest sygnalizacja świetlna.

Inwestycja ta była realizowana w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Rzemieślniczej oraz na ulicy Kamińskiego w Białobrzegach” – etap I: przebudowa skrzyżowania ulic Reymonta i Rzemieślniczej oraz ulicy Kamińskiego. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. z siedzibą w Jasieńcu.

Wartość całego zadania to 909,5 tys. złotych, z czego 50% środków finansowych Gmina pozyskała od Wojewody Mazowieckiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

- Jest to kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się wzdłuż drogi krajowej nr 48. Po wybudowanej ścieżce pieszo-rowerowej na Borki przebudowaliśmy najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w naszym mieście - czytamy na stronie Urzędu Gminy Białobrzegi.

Źródło: bialobrzegi.pl

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft