Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2016-12-12; 09:48:19 | Edukacja
Pracowity tydzień w ZSI
W dniach 28 listopada - 2 grudnia w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbyło się międzynarodowe spotkanie uczestników Erasmus +. To było bardzo intensywne pięć dni!

Od września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych realizują międzynarodowy projekt Erasmus + pt. „Stay in school your job will be cool” . Grupa młodych miłośników Europy systematycznie pogłębia swoją wiedzę o państwach Unii Europejskiej, możliwościach nauki w szkołach w kraju lub za granicą. Realizacja projektu przebiega we współpracy z uczniami z Czech, Słowacji i Rumunii.

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbyło się międzynarodowe spotkanie uczestników Erasmus +. To było bardzo intensywne pięć dni! W tym czasie młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych w Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Skórzano–Odzieżowych, Stylizacji i Usług oraz w Zespole Szkół Plastycznych. Odwiedziła również Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Muzycznych. We wszystkich tych placówkach goście zostali przyjęci z wielką otwartością i serdecznością. Dużym przeżyciem była wizyta w Urzędzie Miasta Radomia, gdzie podczas spotkania z sekretarzem miasta mieliśmy okazję porozmawiać o realizowanym projekcie oraz konieczności nauki w dobrej szkole.

Dużym wsparciem przy organizacji wizyty byli absolwenci szkoły oraz rodzice uczniów. Dzięki ich otwartości, ciekawym opowieściom i trafnym spostrzeżeniom młodzież dowiedziała się, że warto rozwijać swoje zainteresowania, spełniać swoje pragnienia, uparcie dążyć do postawionego celu. Być może w przyszłości będą spełniać się zawodowo w wymarzonej pracy.

Czas wizyty umiliły nam słodkie wyroby dwóch radomskich piekarni: Janda oraz Wojcieszek. Natomiast w ostatnim dniu spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miasta.

Nasi goście szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń żegnali się z nami. Mimo smutku związanego z rozstaniem, już cieszymy się na kolejne spotkanie i wspólna pracę – tym razem w Rumunii.

Źródło: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft