Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2016-12-12; 09:48:19 | Edukacja
Pracowity tydzień w ZSI
W dniach 28 listopada - 2 grudnia w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbyło się międzynarodowe spotkanie uczestników Erasmus +. To było bardzo intensywne pięć dni!

Od września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych realizują międzynarodowy projekt Erasmus + pt. „Stay in school your job will be cool” . Grupa młodych miłośników Europy systematycznie pogłębia swoją wiedzę o państwach Unii Europejskiej, możliwościach nauki w szkołach w kraju lub za granicą. Realizacja projektu przebiega we współpracy z uczniami z Czech, Słowacji i Rumunii.

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbyło się międzynarodowe spotkanie uczestników Erasmus +. To było bardzo intensywne pięć dni! W tym czasie młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych w Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Skórzano–Odzieżowych, Stylizacji i Usług oraz w Zespole Szkół Plastycznych. Odwiedziła również Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Muzycznych. We wszystkich tych placówkach goście zostali przyjęci z wielką otwartością i serdecznością. Dużym przeżyciem była wizyta w Urzędzie Miasta Radomia, gdzie podczas spotkania z sekretarzem miasta mieliśmy okazję porozmawiać o realizowanym projekcie oraz konieczności nauki w dobrej szkole.

Dużym wsparciem przy organizacji wizyty byli absolwenci szkoły oraz rodzice uczniów. Dzięki ich otwartości, ciekawym opowieściom i trafnym spostrzeżeniom młodzież dowiedziała się, że warto rozwijać swoje zainteresowania, spełniać swoje pragnienia, uparcie dążyć do postawionego celu. Być może w przyszłości będą spełniać się zawodowo w wymarzonej pracy.

Czas wizyty umiliły nam słodkie wyroby dwóch radomskich piekarni: Janda oraz Wojcieszek. Natomiast w ostatnim dniu spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miasta.

Nasi goście szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń żegnali się z nami. Mimo smutku związanego z rozstaniem, już cieszymy się na kolejne spotkanie i wspólna pracę – tym razem w Rumunii.

Źródło: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft