Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-01-02; 09:46:36 | Kultura
Adrian Szary: - Nagroda im. Witolda Gombrowicza była genialnym pomysłem
Kontynuujemy cykl podsumowań minionego roku, a kilka godzin po rozpoczęiu nowego, wraz z Adrianem Szarym wracamy myślami do lokalnego rynku literackiego oraz wydawniczego. Tu na pierwszy plan wysuwa się Nagroda im. Witolda Gombrowicza

Poeta, polonista i wykładowca, Adrian Szary (na zdjęciu po prawej stronie) podkreśla, że najważniejszym wydarzeniem mijającego roku w dziedzinie literatury na naszym rynku była niewątpliwie pierwsza Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza przyznana Maciejowi Henowi za "Solfatarę" i Weronice Murek za "Uprawę roślin południowych metodą Miczurina". Powołanie tej nagrody było genialnym pomysłem.

Poeta podkreśla, że jego sukcesem wydawniczym w 2016 roku było powołanie do życia serii książeczek dla dzieci pod wspólnym tytułem "Coś się świeci", poświęconych imionom, patronom, świętym. - Niedawno ukazała się pierwsza część "Majka i zagubiony Antek" - tłumaczy.

Adrian Szary nie ma wątpliwości, że jeżeli chodzi o 2017 rok, to najważniejszym wydarzeniem w nim będą kolejne Targi Wydawnictw Regionalnych i kolejna Nagroda Literacka Miasta Radomia.

DK
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft