Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-01-02; 09:46:36 | Kultura
Adrian Szary: - Nagroda im. Witolda Gombrowicza była genialnym pomysłem
Kontynuujemy cykl podsumowań minionego roku, a kilka godzin po rozpoczęiu nowego, wraz z Adrianem Szarym wracamy myślami do lokalnego rynku literackiego oraz wydawniczego. Tu na pierwszy plan wysuwa się Nagroda im. Witolda Gombrowicza

Poeta, polonista i wykładowca, Adrian Szary (na zdjęciu po prawej stronie) podkreśla, że najważniejszym wydarzeniem mijającego roku w dziedzinie literatury na naszym rynku była niewątpliwie pierwsza Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza przyznana Maciejowi Henowi za "Solfatarę" i Weronice Murek za "Uprawę roślin południowych metodą Miczurina". Powołanie tej nagrody było genialnym pomysłem.

Poeta podkreśla, że jego sukcesem wydawniczym w 2016 roku było powołanie do życia serii książeczek dla dzieci pod wspólnym tytułem "Coś się świeci", poświęconych imionom, patronom, świętym. - Niedawno ukazała się pierwsza część "Majka i zagubiony Antek" - tłumaczy.

Adrian Szary nie ma wątpliwości, że jeżeli chodzi o 2017 rok, to najważniejszym wydarzeniem w nim będą kolejne Targi Wydawnictw Regionalnych i kolejna Nagroda Literacka Miasta Radomia.

DK
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft