Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-01-11; 15:10:38 | Edukacja
Ranking Perspektyw 2017: radomskie szkoły wysoko ocenione!
Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz dziewiętnasty opublikowała Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Zespół Szkół Elektronicznych nadal jest jedną z najlepszych szkół technicznych na Mazowszu.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy uwzględnia odrębną klasyfikację liceów oraz techników. Jego zasady ustaliła kapituła, w skład której weszli: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W tym roku funkcji przewodniczącego podjął się po raz kolejny prof. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i zarazem przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2017 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). W tej kategorii uwzględnione zostały również wyniki w olimpiadach międzynarodowych.

Natomiast w kryteriach Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2017 znalazły się: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 Radom bez wątpienia może się pochwalić VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi, które w klasyfikacji krajowej znajduje się na 20. pozycji, zaś w wojewódzkiej na 10.

Inne radomskie licea niestety znalazły się na nieco niższych pozycjach: IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego zajęło 152. miejsce w rankingu krajowym (33. pozycja w województwie mazowieckim), Katolickie LO im. św. Filipa Neri uplasowało się na 241. pozycji (53 miejsce na Mazowszu), III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego zajęło 257. miejsce (56. na Mazowszu).

Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w dalszym ciągu uchodzi za jedną z najlepszych szkół technicznych na Mazowszu, znajduje się w ścisłej czołówce rankingu wojewódzkiego zajmując 3. miejsce (41. pozycja w klasyfikacji krajowej).

Kolejna szkoła z Radomia, która wystawioną ma dość wysoką notę to Technikum w ZS Technicznych im. Tadeusza Kościuszki. Znajduje się ono na 34. miejscu w klasyfikacji wojewódzkiej i 279. miejscu w rankingu ogólnopolskim. Tuż za nim uplasowało się Technikum w ZS Spożywczych i Hotelarskich (37. pozycja na Mazowszu).

W rankingach wojewódzkich dobrze radzą sobie szkoły z regionu radomskiego. Wśród liceów na wysokich pozycjach znalazły się: Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (63. miejsce na Mazowszu i 304. pozycja w rankingu ogólnopolskim) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży (miejsce 66. w rankingu wojewódzkim i 312. w ogólnopolskim),

Natomiast najlepszymi szkołami technicznymi w regionie są: Technikum w ZS nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach (30. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i 244. w ogólnopolskiej), a także Technikum w ZSP im 1 Pułku Lotniczego Myśliwskiego "Warszawa" w Kozienicach (znalazło się na 48. pozycji na Mazowszu).

Źródło: Fundacja Regionalna Perspektywy

Daria Kurys

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft