Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-02-16; 11:44:54 | Zwoleński
Zwoleński park wypięknieje!
Nowa fontanna, ławeczki i tabliczki z fraszkami Jana Kochanowskiego - to tylko niektóre z nowości, które pojawią się niebawem w parku w Zwoleniu.

Gmina Zwoleń przystąpiła do zadania „Opracowanie projektu zagospodarowania skweru parku zabytkowego centrum Zwolenia, poprzez budowę infrastruktury na cele rekreacyjne – fontanny tzw. "mokrego chodnika” oraz ławeczek, odlewu postaci J. Kochanowskiego i tabliczek z fraszkami”.

Od początku nowego roku w urzędzie odbywają się spotkania z przedstawicielami firm zajmującymi się budową fontann tego typu. Wszystko po to, by wybrać najlepszy projekt fontanny nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim użytkowym.

Warto podkreślić, że nowa fontanna będzie jednocześnie wodnym placem zabaw dla dzieci, ponieważ powstanie na poziomie chodnika, w którym będą zamontowane kolorowo podświetlane dysze (około 11 dysz). Ponadto w parku zostaną zamontowane nowe ławeczki oraz tabliczki z fraszkami Jana Kochanowskiego.

Opisane zadanie jest jednym z etapów przygotowania projektu. Projekt zagospodarowania parku będzie gotowy jeszcze w tym roku. W drugiej połowie 2017 roku złożymy wniosek o dofinansowanie jego realizacji z funduszy unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020 Inicjatywa LEADER. Władze Zwolenia mają nadzieję, że prace w parku rozpoczną się z początkiem rok 2018.

Źródło i foto: Urząd Miejski w Zwoleniu

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft