Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2011-03-30; 15:37:21 | Kultura
Noc pełna wrażeń
Zorganizowana już po raz trzeci W miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu „Noc z Andersenem” obfitowała w wiele interesujących atrakcji.

„Noc z Andersenem” rozpoczęła się o godzinie 21.00 szeregiem baśniowych zabaw i konkurencji. Szczęśliwa trzydziestka uczestników miała następnie za zadanie przejść przez tor przeszkód, gdzie czekały trzy stanowiska: testy na odwagę, inteligencję i humor. Wszyscy uczestnicy zadania wykonali i tym sposobem dostali się do świata magii i baśni.
W I sali czekała wiceprezydent miasta Radomia, Anna Kwiecień, która przeczytała dzieciom baśń Andersena „Pewna wiadomość”. Niewiele było czasu na rozmowę z gościem, bo już przed budynkiem wyła syrena Pogotowia Ratunkowego. Ekipa karetki zaprezentowała dzieciom swoje umiejętności i sprzęt ratunkowy, cierpliwie odpowiadając na wszelkie pytania. Po pokazie miło było coś zjeść – już po raz trzeci poczęstunek sponsorowała restauracja McDonalds.
Zaspokoiwszy głód, dzieci udały się do sali, gdzie odwiedził ich gość, na którego wszyscy czekali – pan Andersen (Włodzimierz Mancewicz). W kasku i z gadającą miotłą zrobił furorę! Ale już czekała kolejna atrakcja, więc pędem wszyscy znaleźli się w holu. Odważni, pełni wrażeń i rozochoceni przywitali następnych gości nieco zbyt swobodnie. Jednak chłopcy ze Strzeleckiego Oddziału Kawaleryjskiego „Beliniak” pokazali, czym jest wojskowy dryl. Kilka ćwiczeń żołnierskich, donośny głos prowadzącego szybko wprowadziły ład w szeregi „Andersenowców”. Z szacunkiem i podziwem dzieci zadawały pytania, zafascynowani gośćmi. Aż trudno było je oderwać, ale gdy odnalazły nić z informacją „Idźcie za mną”, dali się skusić.
Dzięki temu znaleźli kolejną salę, w której czekał ostatni gość – psychoterapeutka z Ośrodka Terapii Uzależnień, Agnieszka Łakomska. Przeczytała dzieciom baśń „Nowe szaty cesarza”, a dzieci mimo później pory (1 w nocy!) z chęcią bawiły się w pokazywanie uczuć za pomocą popularnej zabawy kalambury. Potem już cisza zaległa w bibliotece. O trzeciej w nocy dzieci wreszcie zasnęły w śpiworach.
Rano błyskawiczna pobudka – głośna syrena nikomu nie pozwoliła się ociągać. Wręczenie Patentów Nieustraszonych Czytelników oraz upominków ufundowanych przez wieloletniego sponsora MBP, pana Czesława Kruka, nastąpiło przed ósmą, bo rodzice już niecierpliwie wypatrywali swoich pociech.
Impreza się udała. Zarówno dzieci, jak i organizatorzy, są bardzo zadowoleni. Za rok kolejna edycja. Zapraszamy chętnych i odważnych.
W „Nocy z Andersenem” udział wzięli: wolontariuszki Anna Borkowska (wróżka granatowa) i Aleksandra Nowocień (wiedźma) oraz pracownicy MBP: Aleksandra Grabowska (wróżka bordowa), Magdalena Sulich–Kosiec (błękitna królewna Śnieżka), Marta Trojanowska (krasnal), Ewelina Krasińska (klaun), Krzysztof Majerczyk.

Foto: MBP

zredagował: Gladius
powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft