Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-09; 11:34:26 | Zdrowie i uroda
Okaż solidarność z osobami z Zespołem Downa!
21. marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia organizowanych jest wiele imprez, które mają na celu propagowanie idei społecznej integracji z osobami z Zespołem Downa.

Również w Radomiu nie zabraknie takich wydarzeń. Tego dnia, w radomskiej muszli koncertowej wystąpi teatr osób z Zespołem Downa, a po przedstawieniu będzie czas na występy muzyczne. Następnie uczestnicy przejdą korowodem przez radomski deptak. Podczas marszu rozdawane będą ulotki dotyczące choroby i osób nią dotkniętych. Po marszu, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego będzie można obejrzeć wystawę poświęconą osobom z Zespołem Downa. Ponadto, również w muzeum, wyświetlony zostanie film prezentujący fotografie osób solidaryzujących się z chorymi poprzez założenie skarpet nie od pary.

Skarpetki nie od pary symbolizują niedopasowanie genotypowe osób z Zespołem Downa. Jeżeli chcecie okazać wsparcie i solidarność z chorymi, zachęcamy do wysyłania swoich zdjęć w dwóch różnych skarpetkach. Zdjęcia możecie wysyłać nam poprzez nasz fan-page na Facebooku lub bezpośrednio na adres e-mail: aldonku@o2.pl do 15. marca.

21. marca wszystkie zdjęcia zostaną przedstawione w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Warto dodać, że udział w akcji wzięło już wiele znamienitych osobistości. Są wśród nich artyści (Michał Bajor, Szymon Wydra), politycy, jak np. wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, ale także sportowcy - koszykarze ROSY Radom oraz piłkarze Radomiaka.

Wszystko to po to, by pokazać, że chociaż ludzie z Zespołem Downa są nieco inni, to nie są w żaden sposób gorsi - jak my wszyscy, pragną przyjaźni, akceptacji i kontaktu z rówieśnikami. Absolutnie nie potrzebują współczucia, czy ubolewania nad ich losem. Może jedynie odrobinę zrozumienia.

Inicjatorkami działań są: Aldona Sikora, mama 2,5-letniej Tosi oraz Patrycja Mrozowicz, mama Nikoli.

Bardziej szczegółowe informacje dot. obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa zamieścimy wkrótce.

Emil Ekert


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft