Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-09; 11:55:12 | Zwoleński
68-latek chciał ''przekupić'' policjantów. Teraz trafi za kratki
Policjanci ze Zwolenia zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który usiłował im wręczyć 2 tys. zł łapówki. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek na terenie gminy Przyłęk zwoleńscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód, którego właściciela podejrzewali o handel papierosami z przemytu. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Po chwili skręcił w boczną drogę i zatrzymał się przy lesie.

Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, w tym 240 paczek papierosów oraz 7200 sztuk tzw. samoróbek. Mężczyzna chcąc uniknąć kary, próbował wręczyć funkcjonariuszom 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali 68-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zatrzymanemu grozi grzywna lub do lat 2 wiezienia.

Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator zabezpieczył „łapówkę” na poczet dalszych kar i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Źródło: KPP Zwoleń

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft