Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-09; 12:05:09 | Białobrzeski
Edmund Woźniak sołtysuje już pół wieku
Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” uhonorowano Edmunda Woźniaka z okazji jubileuszu 50-lecia nieprzerwanego pełnienia przez niego funkcji sołtysa we wsi Nowy Gózd.

Edmund Woźniak jest nestorem samorządu lokalnego, nie tylko w powiecie białobrzeskim, ale też na Mazowszu. Pół wieku pełnienia funkcji sołtysa zaowocowało rozwojem wsi, która z typowo rolniczej stała się siedzibą wielu firm – produkcyjnych, transportowych i usługowych. Jest też aktywnym uczestnikiem życia publicznego, był radnym gminy Stara Błotnica – inicjował działania przyczyniające się do przeobrażania się gminy w obszar chętnie wybierany przez inwestorów, modernizując infrastrukturę drogową, komunalną i ekonomiczną.

Prorozwojowa działalność

Mobilizował mieszkańców do podejmowania prospołecznych inicjatyw przyczyniając się do integracji społeczności lokalnej. Przykładem może być aktywny udział w staraniach o budowę szkoły w Starym Goździe oraz w jej powstawaniu. Regularnie odwiedza też starsze samotne osoby mieszkające w gminie, interesując się ich potrzebami i organizując niezbędne wsparcie. Wspólnie z Radą Sołecką tak gospodaruje funduszem sołeckim, aby zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

Autorytet, jakim Edmund Woźniak cieszy się wśród lokalnej społeczności znalazł wyraz w tym, że mimo zmieniających się warunków społeczno-politycznych, nieprzerwanie i prawie zawsze jednogłośnie jest wybierany na ten ważny w środowisku lokalnym urząd.

Źródło: mazovia.pl

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft