Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-21; 09:40:56 | Białobrzeski
Gmina Białobrzegi. Trwa budowa ścieżki rowerowej
Po zimowej przerwie rozpoczęły się dalsze prace wykonawcze przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48.

Ścieżka będzie biegła równolegle wzdłuż ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej od ronda wyjazdowego na Wyśmierzyce przez miasto do węzła drogi ekspresowej S7

Zakres prac zakłada m.in. zdjęcie warstwy humusu, wykonanie rozbiórek istniejących warstw konstrukcyjnych, wykonanie robót ziemnych, wykonanie krawężników i obrzeży wykonanie nowych nawierzchni (asfaltowej i z kostki brukowej), regulację włazów i zaworów oraz remonty zjazdów i skrzyżowań.

Z uwagi na dostosowanie do istniejącej infrastruktury projekt zakłada ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej i z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,00 m, ścieżki pieszo-rowerowe z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,50 m oraz chodniki o minimalnej szerokości 1,50 m.

Wykonawcą robót jest firma: ZBIG BET s.c. z Radomia. Wartość wykonywanych robót to 648,5 tyś. złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja realizowane we współpracy z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Źródło: Gmina Białobrzegi

WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft