Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-23; 19:16:13 | Białobrzeski
Co dalej z budową zalewu w Białobrzegach?
Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na opracowanie "Raportu oddziaływania na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na potrzeby wykonania budowy zbiornika wodnego w miejscowości Białobrzegi na rzece Pierzchniance".

Zamówienie obejmuje wykonanie opracowania i złożenie kompletnego wniosku do właściwego organu oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Przedmiot umowy wynika z nałożonego na samorządy obowiązku przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia.

W ubiegłym roku samorząd powiatowy i gminny wystąpił z wnioskiem do RDOŚ o wydanie decyzji środowiskowej, dotyczącej budowy zalewu w Białobrzegach. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie, w którym stwierdza, że do wydania decyzji niezbędne jest wykonanie opracowanie alternatywnej koncepcji zalewu, zlokalizowanej poza obszarem Natura 2000. Przygotowanie koncepcji pozwoli opracować raport oddziaływania na środowisko. Dopiero wtedy nastąpi ocena i wydanie decyzji środowiskowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Do tej pory opracowano dwie koncepcje budowy zalewu, wykonano wszystkie niezbędne badania przyrodnicze na obszarze docelowej lokalizacji jak również w obszarach alternatywnych. Wszystkie koszty związane z tym zadaniem samorządy powiatu białobrzeskiego i gminy Białobrzegi ponoszą po 50%. Ponad 120 tys. zł samorządy pozyskały od wojewody mazowieckiego.

Działania związane z budową zalewu realizowane są na mocy porozumienia pomiędzy Powiatem Białobrzeskim, Gminą Białobrzegi, Wojewodą Mazowieckim i Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Gospodarki Wodnej.

Źródło: bialobrzegi.pl

WK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft