Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-03-25; 18:38:19 | Białobrzeski
Gmina Białobrzegi uruchomi żłobek
Od 1 września uruchomiony zostanie publiczny żłobek, który będzie mieścił się na pierwszym piętrze rozbudowywanej części Publicznego Przedszkola nr 2 imienia Kubusia Puchatka w Białobrzegach.

Planowane jest, że placówka w pierwszym roku działalności przyjmie 15 dzieci. W latach kolejnych w zależności od zainteresowania rodziców oraz możliwości lokalowych wynikających z ilości dzieci, dla których gmina ma obowiązek zapewnienia edukacji przedszkolnej, liczba dostępnych miejsc w żłobku może się zwiększyć do 30.

Obecnie trwają prace organizacyjno-prawne związane z utworzeniem żłobka jako nowej gminnej jednostki organizacyjnej. Zapisy do żłobka będą prowadzone w miesiącu czerwcu br w Publicznym Przedszkolu nr 2, a informacja o jego szczegółach będzie ogólnodostępna w gminnych jednostkach oświatowych oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach.

Dotację w kwocie 197 940 złotych na uruchomienie żłobka burmistrz pozyskał z programu wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch plus” 2017, wdrażanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pozyskana dotacja dotyczy dofinansowania kosztów budowy oraz zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki tj. koszty dostawy mediów, koszty wynagrodzenia i pochodne wynagrodzeń personelu i wyżywienia. Stanowi ona 66 % wartości planowanych wydatków na ten cel.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi

WK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft