Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-04-27; 23:23:34 | Białobrzeski
Duża kasa dla gminy Białobrzegi
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej burmistrz i skarbnik gminy Białobrzegi podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Białobrzegi - etap II".

Dofinansowane wynosi 15.005.430,17 zł, a wartość całego zadania to aż 28.761.524,01.

Pod względem wartości finansowej będzie to największa w historii gminy Białobrzegi inwestycja, która będzie realizowana w latach 2017-2020. 64 proc. wartości zadania pochodzi z dotacji, reszta z pożyczki z NFOŚiGW w Warszawie. W ramach projektu planuje się budowę nowej sieci kanalizacji o łącznej długości 24,04 km, w tym kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i grawitacyjno-tłocznej o łącznej długości 23,52 km oraz kanalizacji deszczowej o łącznej długości 0,52 km.

Umowa obejmuje kilka zadań:

1. Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu dla terenów inwestycyjnych objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną w Białobrzegach
2. Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu na południe od ul. Polnej w Białobrzegach
3. Budowa kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w miejscowości Sucha
4. Budowa (modernizację) i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków w Białobrzegach przy ul. Spacerowej.
Najprawdopodobniej w maju ogłoszony zostanie przetarg na realizacje tego zadania. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

- Myślę, że jest to wielki sukces dla naszej gminy, że udało się pozyskać tak dużą kwotę dotacji. Dzięki niej zrealizujemy największe w historii gminy zadanie inwestycyjne, które spowoduje, że prawie 90% gospodarstw domowych w naszej gminie będzie podłączonych do kanalizacji. Warto również zauważyć, że nasz wniosek pod względem punktacji uplasował się na 6 miejscu w kraju i dzięki temu bez problemów znaleźliśmy się w grupie samorządów, które będą mogły realizować takie zadania - mówi Adam Bolek, burmistrz Gminy Białobrzegi.

Źródło: Gmina Białobrzegi/ bialobrzegi.pl

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft