Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-05-11; 19:34:36 | Białobrzeski
Ruszają Majowe Dni Białobrzegów
Tegoroczne Majowe Dni Białobrzegów mają niezwykle bogaty program. Przez kilka weekendów w Białobrzegach odbywać się będą imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe.

- 14 maja (niedziela) od godziny 8.45 rozpocznie się 2 Bieg Pilicy. Najpierw wystartują dzieci i młodzież w Biegach kolorowych, potem dorośli na dystansie 3 km, a o godz. 11.00 odbędzie się bieg główny na dystansie 10 km.

- W dniach 19-21 maja (piątek-niedziela) w godzinach rannych i popołudniowych nad Białobrzegami zobaczymy balony. W tych dniach odbywać się będzie 3 Białobrzeska Fiesta Balonowa. Weźmie w niej udział ponad 10 załóg balonowych z całego kraju.

- 20 maja (sobota) zapraszamy na koncert legendy polskiej muzyki zespołu Skaldowie. Koncert odbędzie się w hali sportowej o godz. 19.00, a dedykowany jest wszystkim matkom z okazji ich święta.

- 21 maja (niedziela) w hali sportowej planowane są Mistrzostwa Polski w Kulturystyce (szczegóły wkrótce na oddzielnych plakatach przed zawodami).

- 26 maja (piątek) o godzinie 17.00 przy stadionie miejskim odbędzie się Family Drift Team – pokazy samochodów wyścigowych. Zobaczyć będzie można pokaz jazdy rajdowej w wykonaniu zawodowych kierowców.

- 27 maja (sobota) na Stadionie Miejskim o godz. 17.00 odbędą się prezentacje wokalno-artystyczne Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Będą to występy dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Od godz. 19.00 rozpocznie się Gala Disco Polo. Wystąpią zespoły: Jorrgus, Markus P., Casandra. O 22.00 do tańca zagra zespół Gama Dance.

- 28 maja (niedziela - stadion). O godz. 15.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Społecznego Ogniska Muzycznego. O tej samej godzinie na głównej płycie białobrzeskiego stadionu będzie mecz z okazji 95-lecia KS Pilica Białobrzegi. Przeciwko drużynie Old Boys Pilica zagrają dziennikarze sportowi. O 16.00 na scenie głównej zaprezentują się placówki oświatowe z terenu gminy Białobrzegi. O 18.30 będzie wystąpienie burmistrza Miasta i Gminy Adama Bolka, a po nim na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Białobrzegi ze swoim koncertem. O Godzinie 19.30 będą pokazy akrobatyczne i taneczne. O 20.00 swój koncert wykona Mateusz Mijal, zaś o 21.00 na scenie pojawi się gwiazda Majowych Dni Białobrzegów zespół Bajm z Beatą Kozidrak. Całość imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni. W niedzielę 28 maja - przez cały dzień - na stadionie miejskim prowadzona będzie akcja charytatywna dla Alicji Czwordon, zorganizowana przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi. Zachęcamy do życzliwości.

- 3-4 czerwca (sobota-niedziela) w hali sportowej odbędą się Krajowe Mistrzostwa Polski w „Show Dance”. Wystąpi w nich kilkuset wykonawców, formacji tanecznych i zespołów. Zawody są jednocześnie eliminacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy (szczegóły wkrótce na oddzielnych plakatach przed zawodami).

Źródło: Gmina Białobrzegi

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft