Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-06-19; 19:14:13 | Radom
Wiadukt do naprawy
W ciągu sześciu tygodni wiadukt w ulicy Wojska Polskiego zostanie naprawiony - zapowiadają władze miasta. Podtrzymują jednocześnie wolę gruntownej przebudowy odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 od wiaduktu w ulicy Żółkiewskiego do ronda Matki Bożej Fatimskiej.

- Mamy już opinie specjalistów, że tę usterkę da się naprawić. Naprawa wiaduktu, na którym zapadła się część nawierzchni zostanie zlecona w ciągu 24 godzin - zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak. - Trzeba tam będzie odkuć asfalt, wykonać szalunek, założyć nowe zbrojenie, a następnie zabetonować i położyć asfalt - tłumaczy. Przez cały czas naprawy, czyli przez około 6 tygodni na wiadukcie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla z kolei, że miasto ma świadomość konieczności przebudowy całego odcinka drogi krajowej, w tym wiaduktu w ulicy Wojska Polskiego. - W zeszłym roku przygotowaliśmy projekt i w ciągu kilku najbliższych dni wystąpimy o pozwolenie na budowę. Za dwa miesiące będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu - mówi. Przypomina, że szacunkowa wartość całej inwestycji to 120 milionów złotych. Deklaruje, że miasto jest gotowe pokryć 20 procent kosztów. - Pamiętajmy, że jest to droga krajowa, z której korzystają przede wszystkim kierowcy spoza Radomia, a nawet spoza naszego kraju. Jeśli zaś chodzi o budżet miasta to naszymi priorytetami są m.in. trasa N-S i Radomski Program Drogowy - zaznacza Radosław Witkowski. Apeluje jednocześnie do parlamentarzystów i do rządu o współpracę w budowie montażu finansowego, który pozwoli zrealizować inwestycję. - Ta droga i ta dziura w wiadukcie nie ma barw politycznych i nie może być przedmiotem targów politycznych. Ten problem musimy rozwiązać – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Źródło: UM Radom

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft