Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-07-19; 15:24:42 | Zdrowie i uroda
Jak zapewnić sobie energię na treningu?
Na jakość i skuteczność treningu siłowego olbrzymi wpływ ma zjedzony wcześniej posiłek. Aby trening był efektywny i prowadził do rozbudowania masy mięśniowej, należy dostarczyć do organizmu odpowiednich substancji odżywczych. Co zatem jeść przed treningiem?

Kluczem do efektywnego treningu jest spożywanie odpowiedniej jakości pokarmu. Mogą to być produkty drobiowe (indyk, kurczak), ryby oraz jajka. Proteiny, które się w nich znajdują pozwalają uniknąć katabolizmu mięśni, czyli rozpadu tkanki mięśniowej. Dodadzą również energii i pozwolą na realizację intensywnego treningu siłowego.

A co z węglowodanami?

Je również można spożywać przed treningiem, jednakże w tym przypadku w grę wchodzą wyłącznie węglowodany złożone, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Zapewniają one równomierne uwalnianie energii oraz skutecznie zapobiegają nagłemu spadkowi cukru we krwi. Są to różnego rodzaju kasze, ryże oraz pełnoziarniste makarony. Połączenie dobrej jakości białka ze złożonymi węglowodanami, zapewnia siłę i energię na długi czas. Opcjonalnie można dodać do posiłku tłuszcze, ale tylko te, które powszechnie uznawane są za zdrowe, a więc: oliwę z oliwek lub olej z pestek winogron. Dobrym rozwiązaniem jest też niewielka ilość warzyw, które wzbogacą posiłeko składniki mineralne oraz witaminy.

Odżywki dla sportowców

Tym, co pozwala na spotęgowanie pozytywnego efektu realizowanego treningu są odżywki przedtreningowe. Sięgając po preparat typu pre-workout, należy kierować się przede wszystkim jego składem. Popularnym na rynku produktem jest Minotaur marki Iridium Labs. W jego recepturze znalazły się komponenty pochodzenia naturalnego. Jako jedyny preparat przedtreningowy posiada unikalny bananowy smak. Dostępny jest również w wersji grejpfrutowej. Oczywiście przedtreningówka sama w sobie nie spowoduje przyrostu mięśni, lecz skutecznie podniesie wytrzymałość organizmu, poprawi koncentrację oraz zmniejszy zmęczenie, co finalnie pozwali wydłużyć cykl treningowy.

www.iridiumlabs.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft