Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-08-23; 18:48:37 | Białobrzeski
Bezpiecznie rowerem po Białobrzegach
Zakończyły się ostatnie prace związane z budową ścieżki rowerowej przez Białobrzegi w ciągu ulic: Rzemieślniczej, Krakowskiej i Spacerowej. Wykonano oznakowanie poziome i pionowe nowej trasy rowerowej.

Prace przy budowie ścieżki były prowadzone od ubiegłego roku i były wynikiem współpracy Gminy Białobrzegi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Gmina Białobrzegi wykonała podbudowę ścieżek, a GDDKiA położyła nawierzchnię i wykonała oznakowanie poziome i pionowe tras rowerowych. Łącznie powstało ponad 3 km ścieżki rowerowej wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 48.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspólnie z powiatem białobrzeskim wykonano ścieżkę rowerową na odcinku Sucha - Kamień oraz Białobrzegi – Borki i Białobrzegi – Szczyty (udział GDDKiA). Gmina Białobrzegi przy wsparciu środków wojewody wykonała ścieżkę rowerową w ulicy Reymonta i odcinek łączący ul. Rzemieślniczą z 11 Listopada. W tej chwili w Gminie Białobrzegi funkcjonuje już ponad 12 km ścieżek rowerowych.

- Cieszę się, że udało się wykonać tę inwestycję, która poprawiła bezpieczeństwo rowerzystów w naszym mieście. Już dzisiaj widać, że budowa tej ścieżki rowerowej przyczyniła się do popularyzacji jazdy na jednośladach – mówi burmistrz Adam Bolek. - Zachęcam więc wszystkich do jazdy na rowerach. Zachęcam również instytucje, przedsiębiorców, właścicieli sklepów do montowania przy swoich posesjach stojaków na rowery. Dzisiaj po Białobrzegach poruszać się rowerem jest bezpiecznie, ekonomicznie i zdrowo.

Źródło: bialobrzegi.pl

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft