Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-10-11; 10:31:02 | Radomski
Święto seniorów w Pionkach
Panie i panowie w szykownych strojach wypełnili po brzegi salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Wspomnienia sprzed lat snuły panie Barbara Gaworek, szefowa miejscowego Klubu Seniora Uniwersytetu III Wieku, i Anna Lipska z MOK–u. Opowiadały ze swadą o początkach Dnia Seniora przed dziewiętnastu laty, o determinacji i staraniach o środki na organizację święta.

Na scenie zaprezentował się śpiewający zespół z Uniwersytetu III Wieku z Pionek na czele z wymienioną wyżej Barbarą Gaworek. Ucichły oklaski, a do publiczności przemówiła… Hanka Bielicka, a ściślej rzecz biorąc Irena Nalewajko, na co dzień szefowa pionkowskiego Stowarzyszenia Seniorów” Kontrast”, która tym razem wcieliła się w rolę wielkiej, nieżyjącej już, artystki.

Monolog oklaskiwali zatem członkowie klubów seniora (oprócz już wymienionych), o wdzięcznych nazwach – „Sobótka” z Czarnolasu, „Promyk Nadziei” z Pionek, „Półborzanki” z Augustowa, oraz stowarzyszenia „Senior” z Radomia.

Organizatorzy corocznego spotkania przekazali podziękowania władzom powiatu i miasta za wspieranie seniorskich organizacji i kolejnych spotkań. W imieniu starosty Miroslawa Ślifirczyka seniorom za ich aktywność, kultywowanie tradycji i rozwój kultury podziękował rzecznik prasowy Marek Oleszczuk. O roli organizacji seniorskich w rozwoju miasta i regionu mówiła także wiceburmistrz Pionek Jolanta Sarnecka. Przedstawiciele samorządów, również obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Myśliwiec, obiecali dalsze wsparcie dla działalności organizacji zrzeszających osoby w nieco późniejszym, jak podkreślano żartobliwie i z sympatią, wieku młodzieńczym. Po tym wszyscy, gospodarze i goście, odebrawszy ufundowane przez starostę i burmistrza zasłużone upominki oraz prezenty, ruszyli w tany.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft