Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-10-12; 07:13:18 | Radom
Projekt Włącz Integrację zawitał do Radomia
W ramach projektu „Włącz Integrację” prowadzonego przez Pawła Borowieckiego, pedagoga X LO z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, odbyło się w liceum spotkanie z przedstawicielami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.Dyrekcja szkoły zaprosiła zawodnika Reprezentacji Polski w rugby na wózkach - Dominika Rymera wraz z Jarosławem Malcem – sędzią rugby, Agnieszką Gierwatowską – nauczycielem V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i jednocześnie koordynatorem wolontariuszy w Radomiu, Rafałem Bojarskim (absolwentem VLO) oraz Mateuszem Wilkiem (uczniem II LO)– wolontariuszami i sędziami punktowymi rugby.

Goście opowiedzieli o niezwykle ciekawej i widowiskowej dyscyplinie sportu jaką jest rugby na wózkach. Dominik Rymer z Warszawy opowiedział o swojej historii przed i po wypadku, przestrzegał przed skokami do wody w niebezpiecznych miejscach, ale także mówił o swoich sukcesach prywatnych i sportowych w Reprezentacji Polski. Pani Agnieszka Gierwatowska wraz z młodymi wolontariuszami zachęcała uczniów XLO, aby zaangażowali się w organizację turniejów rugby na wózkach w Radomiu.

W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały specjalne wózki do gry w rugby. Uczniowie mogli też je wypróbować. Podczas spotkania udowodniono, że każdy może znaleźć swoją pasję i uprawiać sport, bez względu na stopień swojej sprawności, a także zachęcano do wspierania słabszych i potrzebujących.

Najbliższy Ogólnopolski Turniej Rugby na Wózkach odbędzie się w dniach 13-15 października w hali "Aga Sport" przy ul.1905roku w Radomiu. W drużynie Four Kings Warszawa zagra Dominik Rymer.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft