Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-10-12; 15:02:54 | Radom
Klubu Żeglarskiego IKAR podsumowuje kończący się sezon
Sezon sportów wodnych na zalewie Siczki dobiega końca. Ten rok był dla Klubu Żeglarskiego IKAR Jedlnia-Letnisko dość intensywny. Nie brakowało, regat, kursów oraz wizyty przedszkolaków.

Wczesną wiosną gościliśmy na stanicy KZ IKAR po raz drugi biegaczy uczestniczących w ogólnopolskim biegu Żołnierzy Wyklętych.- Wilczym Tropem 2017r. Bieg ten rozgrywany jest równocześnie w wielu miejscach w Polsce a także za granicą.

Zorganizowaliśmy kilka kursów na stopnie żeglarskie i motorowodne.

Uczestniczyliśmy w spływie Wisłą w ramach obchodów roku Wisły.

Prezentowaliśmy swoje umiejętności podczas regat Diecezji Radomskiej oraz regat o Puchar Wójta Gminy Jedlnia Letnisko. Jubileuszowe V Regaty Diecezji Radomskiej zorganizowane zostały po raz pierwszy w Jedlni-Letnisko. Razem z Klubem Żeglarskim Pionki byliśmy ich współgospodarzami (pozostałymi organizatorami imprezy byli Akcja Katolicka Radom, Stowarzyszenie "Inicjatywa" Radom oraz Gmina Jedlnia-Letnisko). W imprezie udział wzięło 18 załóg z regionu radomskiego oraz goście z Pruszkowa i Garwolina. Zawody odbyły się w klasie Omega.
W III Regatach KŻ IKAR o puchar Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko udział wzięło 6 załóg w klasie omega oraz 5 w klasie regatowej (420,470, 485, 505). Oprócz tego rozegrano również wyścigi w klasie Optymist.

Nie zabrakło też imprez zorganizowanych dla najmłodszych.
Gościły u nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego z Jedlni Letnisko.

Żeglarstwo, sporty motorowe w naszym klubie dostępne są dla wszystkich. Również dla osób niepełnosprawnych. Dla nich też mieliśmy kilka propozycji. W czerwcu zorganizowaliśmy rejs mazurski dla osób z dysfunkcjami fizycznymi psychicznymi, a na kursie sternika motorowodnego gościła m.in. Sylwia, która porusza się na wózku oraz organizowaliśmy pływania rekreacyjne jachtami żaglowymi dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie widzimy w tym żadnych przeszkód i pokazujemy, że kto chce szuka sposobu, by fajnie spędzać czas na wodzie.

Na stanicy Klubu więcej jachtów już na ladzie, niż na wodzie, ale zapraszamy jeszcze w tym roku do Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji. To tam po raz pierwszy organizujemy kurs na sternika motorowodnego.
Starujemy 28.10.2017
Do zobaczenia na pokładzie!

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Bacznie rozglądajcie się podczas jesiennych spacerów, bo Radomira możecie spotkać wszędzie :)

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft