Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-10-12; 15:02:54 | Turystyka
Klub Żeglarski IKAR podsumowuje kończący się sezon
Sezon sportów wodnych na zalewie Siczki dobiega końca. Ten rok był dla Klubu Żeglarskiego IKAR Jedlnia-Letnisko dość intensywny. Nie brakowało, regat, kursów oraz wizyty przedszkolaków.

Wczesną wiosną gościliśmy na stanicy KZ IKAR po raz drugi biegaczy uczestniczących w ogólnopolskim biegu Żołnierzy Wyklętych.- Wilczym Tropem 2017r. Bieg ten rozgrywany jest równocześnie w wielu miejscach w Polsce a także za granicą.

Zorganizowaliśmy kilka kursów na stopnie żeglarskie i motorowodne. Uczestniczyliśmy w spływie Wisłą w ramach obchodów roku Wisły. Prezentowaliśmy swoje umiejętności podczas regat Diecezji Radomskiej oraz regat o Puchar Wójta Gminy Jedlnia Letnisko. Jubileuszowe V Regaty Diecezji Radomskiej zorganizowane zostały po raz pierwszy w Jedlni-Letnisko. Razem z Klubem Żeglarskim Pionki byliśmy ich współgospodarzami (pozostałymi organizatorami imprezy byli Akcja Katolicka Radom, Stowarzyszenie "Inicjatywa" Radom oraz Gmina Jedlnia-Letnisko). W imprezie udział wzięło 18 załóg z regionu radomskiego oraz goście z Pruszkowa i Garwolina. Zawody odbyły się w klasie Omega. W III Regatach KŻ IKAR o puchar Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko udział wzięło 6 załóg w klasie omega oraz 5 w klasie regatowej (420,470, 485, 505). Oprócz tego rozegrano również wyścigi w klasie Optymist - opowiadają klubowicze.

Nie zabrakło też imprez zorganizowanych dla najmłodszych. Gościły u nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego z Jedlni Letnisko. Żeglarstwo, sporty motorowe w naszym klubie dostępne są dla wszystkich. Również dla osób niepełnosprawnych. Dla nich też mieliśmy kilka propozycji. W czerwcu zorganizowaliśmy rejs mazurski dla osób z dysfunkcjami fizycznymi psychicznymi, a na kursie sternika motorowodnego gościła m.in. Sylwia, która porusza się na wózku oraz organizowaliśmy pływania rekreacyjne jachtami żaglowymi dla osób z niepełnosprawnościami. Nie widzimy w tym żadnych przeszkód i pokazujemy, że kto chce szuka sposobu, by fajnie spędzać czas na wodzie - relacjonują klubowicze.

Na stanicy Klubu więcej jachtów już na ladzie, niż na wodzie, ale zapraszamy jeszcze w tym roku do Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji. To tam po raz pierwszy organizujemy kurs na sternika motorowodnego.

*****

Wszystkich pasjonatów radomskiej turystyki zachęcamy tymczasem do udziału w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Gramy Razem w ramach zadania: Wspieranie działalności na rzecz turystyki i krajoznawstwa, współfinansowanym przez Gminę Miasta Radomia. Kliknij i dowiedz się więcej!
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft