Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-10-12; 16:38:22 | Radom
Specjalne leżaki dla radomskiego szpitala
O dziesięć specjalnych leżaków wzbogacił się Oddział Dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Leżaki mają służyć rodzicom czuwającym przy łózkach swoich chorych dzieci.

Siedem leżaków trafi do Oddziału Dziecięcego z Odcinkiem Pediatrii, a trzy leżaki do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, gdzie również przebywają mali pacjenci. – Wszyscy mamy świadomość, że choroba dziecka to traumatyczny czas dla niego samego, ale też i dla rodziców. Pobyt rodziców w szpitalu i ich opieka są kluczowe dla całego procesu leczenia małych pacjentów. Leżaki niewątpliwie wpłyną na poprawę komfortu, podczas pobytu rodziców na oddziałach radomskiego szpitala – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowe leżaki to darowizna przekazana dla szpitala przez Instytut Monitorowania Mediów.

- Mam nadzieję, że z ten sposób też zachęcimy inne firmy z regionu, żeby mogły wpierać miejski szpital, a może też i inne szpitale tak, aby biznes wspierał samorząd i społeczność lokalną – podkreśla Paweł Sanowski, prezes Instytutu Monitorowania Mediów.

Leżaki mają poprawić komfort rodziców czuwających w dzień i w nocy przy swoich chorych dzieciach. Dzięki temu będą mogli choć przez chwilę odpocząć.

- Chcemy, żeby nasz szpital utożsamiał się z miejscem przyjaznym dla pacjentów i ich rodziców. Dziecko wtedy będzie się mniej stresowało i szybciej dochodziło do zdrowia. Zachęcam też inne firmy do wsparcia naszej placówki. Im więcej firm będzie wspierało szpital tym lepiej – dodaje Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Oddział Dziecięcy liczy 28 łóżek, na dwóch odcinkach: dzieci starsze 12 łóżek i dzieci młodsze 16 łóżek, w tym 2 łóżka intensywnego nadzoru - czytamy na stronie UMRadom.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

W Radomiu wyglądamy wiosny, tymczasem lekkoatleci ZTE, którzy przebywają w Zakopanem na obozie szkoleniowym, podziwiają Tatry w zimowej scenerii

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft