Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-07; 13:46:32 | Radom
Można już przejechać całą ulicą Tartaczną
Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy Radomia mogą już jeździć całą ulicą Tartaczną, łączącą przemysłowe części Żakowic i Plant. Właśnie zakończyła się przebudowa tej drogi. Do tej pory ulica Tartaczna składała się z dwóch odcinków, do których można było dojechać od ulicy Młodzianowskiej lub od Wierzbickiej. Teraz przejazd jest możliwy całą długością, dzięki czemu znacznie poprawiła się obsługa pobliskich firm.

- Radomscy przedsiębiorcy, którzy działają przy ulicy Tartacznej, sami zabiegali o tę drogę przynajmniej od 10 lat. I wreszcie mamy możliwość wspólnie ogłosić sukces, czyli powstanie tej drogi. To nie tylko miasto, to nie tylko pieniądze, które zostały przeznaczone na budowę tej drogi z naszego budżetu, ale również przedsiębiorcy, którzy potrafili się zebrać, zrealizować dokumentację projektową i nam ją przekazać, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do tej inwestycji – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przy ul. Tartacznej w Radomiu działa ok. 100 firm. To ważna inwestycja przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących w tym miejscu swoje firmy.

- Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby ta ulica została przebudowana. To jest droga bardzo potrzebna. Droga, która myślę, że będzie bardzo uczęszczana szczególnie przez mieszkańców pobliskich osiedli, przedsiębiorców oraz klientów – zaznacza Zbigniew Jakubczyk, właściciel firmy Biuro Plus.

Ulica Tartaczna została przebudowana na długości 1100 m. Połączyła ona ulicę Wierzbicką z ulicą Młodzianowską.

- Na samym początku inwestycji przedsiębiorcy działający w strefie ulicy Tartacznej zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy zachowali ciągły dojazd do ich nieruchomości i to udało się zrobić. Nie było dnia, żeby do którejś z nieruchomości dojazd był ograniczony bez wiedzy firm. Każde takie ograniczenie było uprzedzane. Staraliśmy się zapewnić dojazd przez jak najdłuższy czas trwania tej inwestycji – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nowa asfaltowa jezdnia ma sześć metrów szerokości. Po jednej stronie został wykonany chodnik z kostki, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy z asfaltu. Jest też kilka zatok parkingowych, w których wyznaczono między innymi miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Ponadto ulica zyskała nowe oświetlenie uliczne, a także oznakowania pionowe i poziome.

Koszt całej inwestycji to około 4,2 mln zł. Wykonawcą robót była firma Budromost-Starachowice z Wąchocka - informuje strona Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft