Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-07; 13:46:32 | Radom
Można już przejechać całą ulicą Tartaczną
Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy Radomia mogą już jeździć całą ulicą Tartaczną, łączącą przemysłowe części Żakowic i Plant. Właśnie zakończyła się przebudowa tej drogi. Do tej pory ulica Tartaczna składała się z dwóch odcinków, do których można było dojechać od ulicy Młodzianowskiej lub od Wierzbickiej. Teraz przejazd jest możliwy całą długością, dzięki czemu znacznie poprawiła się obsługa pobliskich firm.

- Radomscy przedsiębiorcy, którzy działają przy ulicy Tartacznej, sami zabiegali o tę drogę przynajmniej od 10 lat. I wreszcie mamy możliwość wspólnie ogłosić sukces, czyli powstanie tej drogi. To nie tylko miasto, to nie tylko pieniądze, które zostały przeznaczone na budowę tej drogi z naszego budżetu, ale również przedsiębiorcy, którzy potrafili się zebrać, zrealizować dokumentację projektową i nam ją przekazać, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do tej inwestycji – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przy ul. Tartacznej w Radomiu działa ok. 100 firm. To ważna inwestycja przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących w tym miejscu swoje firmy.

- Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby ta ulica została przebudowana. To jest droga bardzo potrzebna. Droga, która myślę, że będzie bardzo uczęszczana szczególnie przez mieszkańców pobliskich osiedli, przedsiębiorców oraz klientów – zaznacza Zbigniew Jakubczyk, właściciel firmy Biuro Plus.

Ulica Tartaczna została przebudowana na długości 1100 m. Połączyła ona ulicę Wierzbicką z ulicą Młodzianowską.

- Na samym początku inwestycji przedsiębiorcy działający w strefie ulicy Tartacznej zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy zachowali ciągły dojazd do ich nieruchomości i to udało się zrobić. Nie było dnia, żeby do którejś z nieruchomości dojazd był ograniczony bez wiedzy firm. Każde takie ograniczenie było uprzedzane. Staraliśmy się zapewnić dojazd przez jak najdłuższy czas trwania tej inwestycji – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nowa asfaltowa jezdnia ma sześć metrów szerokości. Po jednej stronie został wykonany chodnik z kostki, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy z asfaltu. Jest też kilka zatok parkingowych, w których wyznaczono między innymi miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Ponadto ulica zyskała nowe oświetlenie uliczne, a także oznakowania pionowe i poziome.

Koszt całej inwestycji to około 4,2 mln zł. Wykonawcą robót była firma Budromost-Starachowice z Wąchocka - informuje strona Urzędu Miejskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie z Leandro Rossi, najskuteczniejszym piłkarzem II ligi, było najbardziej pożądanym po ostatnim jesiennym meczu Radomiaka

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft