Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-08; 08:34:59 | Radomski
System roweru miejsko-gminnego połączy kilka gmin?
Być może system ruszy w przyszłym roku. W pionkowskim magistracie odbyły się pierwsze konsultacje przedstawicieli zainteresowanych samorządów w sprawie wspólnego roweru miejsko-gminnego.

Jednoślady wpisują się w integracyjny współczesny styl życia. Teraz pojawiła się koncepcja, aby miejsko gminne rowery połączyły okoliczne samorządy. W sumie może pojawić się około stu pięćdziesięciu rowerów i dwadzieścia pięć stacji bazowych. - Jesteśmy zainteresowani, aby ten sam system roweru miejskiego funkcjonował zarówno w Pionkach jak i okolicznych gminach. Taka współpraca daje duże możliwości rozwoju turystyki i stwarza podwaliny dla samorządowej integracji – mówi burmistrz Pionek Romuald Zawodnik.

Wspólne rozwiązanie proponuje ogólnopolska sieć telefonii komórkowej T-Mobile wraz z firmą Romet i Wim System.

Wstępnie projektem oprócz Miasta Pionki zainteresowana jest Gmina Pionki, Jedlnia Letnisko, Garbatka Letnisko, Kozienice, Zwoleń oraz Policzna.

Jeżeli dojdzie do porozumienia samorządów i firm, które oferują taki system to miejskie rowery mogą pojawić się już na początku przyszłego roku wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

Teraz samorządy będą pracowały nad szczegółami przedsięwzięcia, w tym dokładną analizą finansową. - To może być milowy krok w naszej wspólnej samorządowej działalności – podsumował burmistrz Pionek, Romuald Zawodnik.

źródło: nadzagozdzonka.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft