Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-08; 08:34:59 | Radomski
System roweru miejsko-gminnego połączy kilka gmin?
Być może system ruszy w przyszłym roku. W pionkowskim magistracie odbyły się pierwsze konsultacje przedstawicieli zainteresowanych samorządów w sprawie wspólnego roweru miejsko-gminnego.

Jednoślady wpisują się w integracyjny współczesny styl życia. Teraz pojawiła się koncepcja, aby miejsko gminne rowery połączyły okoliczne samorządy. W sumie może pojawić się około stu pięćdziesięciu rowerów i dwadzieścia pięć stacji bazowych. - Jesteśmy zainteresowani, aby ten sam system roweru miejskiego funkcjonował zarówno w Pionkach jak i okolicznych gminach. Taka współpraca daje duże możliwości rozwoju turystyki i stwarza podwaliny dla samorządowej integracji – mówi burmistrz Pionek Romuald Zawodnik.

Wspólne rozwiązanie proponuje ogólnopolska sieć telefonii komórkowej T-Mobile wraz z firmą Romet i Wim System.

Wstępnie projektem oprócz Miasta Pionki zainteresowana jest Gmina Pionki, Jedlnia Letnisko, Garbatka Letnisko, Kozienice, Zwoleń oraz Policzna.

Jeżeli dojdzie do porozumienia samorządów i firm, które oferują taki system to miejskie rowery mogą pojawić się już na początku przyszłego roku wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

Teraz samorządy będą pracowały nad szczegółami przedsięwzięcia, w tym dokładną analizą finansową. - To może być milowy krok w naszej wspólnej samorządowej działalności – podsumował burmistrz Pionek, Romuald Zawodnik.

źródło: nadzagozdzonka.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft