Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-08; 09:48:58 | Radom
Muzeum w Iłży uczci rok Józefa Piłsudskiego
Muzeum Regionalne w Iłży zaprasza w czwartek,9 listopada, na otwarcie wystawy: „Przywołane pamięcią. Józef Piłsudski reminiscencje z kolekcji Marcina Gębury”.

W tym roku przypada 150-lecie urodzin Józefa Piłsudskiego. W związku z tą rocznicą Sejm Rzeczypospolitej ogłosił Marszałka jednym z patronów 2017 roku.

Pragnąc uczcić jubileusz tego wielkiego Polaka, Muzeum Regionalne w Iłży zorganizowało wystawę przypominającą jego postać, prezentując pochodzącą ze zbiorów prywatnych Pana Marcina Gębury kolekcję, którą gromadził z poświęceniem i pasją przez wiele lat.

Zostanie ona w najbliższy czwartek zaprezentowana w iłżeckim Muzeum Regionalnym, na wystawie poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. Przedmioty pochodzą z okresu dwudziestolecia międzywojennego i upamiętniają Marszałka oraz są zarazem wyrazem swoistego kultu jaki miał miejsce w tamtych czasach. Na ekspozycję składają się archiwalne już czasopisma, popiersia, zdjęcia i unikatowe bibeloty, które ukazują jak ważną osobą w międzywojniu był dla nas Piłsudski. Zabytkowe meble oraz wystrój sal zapewnią atmosferę przełomu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, co pozwoli przez chwilę poczuć klimat przedwojennej Polski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie z Leandro Rossi, najskuteczniejszym piłkarzem II ligi, było najbardziej pożądanym po ostatnim jesiennym meczu Radomiaka

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft