Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-08; 11:05:49 | Radom
Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Radomiu [PROGRAM]
Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan Skowroń oraz Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystości związane z obchodami 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w najbliższą sobotę (11 listopada).

Program:
godz. 12.00 – Msza św. w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny, ul. Sienkiewicza 13

godz. 13.00 – przemarsz uczestników na Plac Konstytucji 3 Maja

godz. 13.15 – wystawienie warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza i złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Radom

godz. 13.20 – odegranie Hymnu Państwowego; wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta; Apel Pamięci; salwa honorowa; złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza; wiązanka melodii wykonana przez Orkiestrę Wojskową z Radomia.

Także w sobotę Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje V Radomski Bieg Niepodległości. W ramach imprezy przewidziano dwa biegi o różnym charakterze. O godz. 10.00 ze stadionu przy ulicy Narutowicza 9 wystartuje Niepodległościowa Dyszka – bieg z atestem PZLA na dystansie 10 kilometrów, składający się z dwóch 5-cio kilometrowych pętli z metą na stadionie. Uczestnicy tego biegu otrzymają okolicznościowe medale, koszulki, a po biegu gorący posiłek. Dla najlepszych przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Z kolei o godz. 12.00 będzie można pobiec w patriotycznym wspólnym Biegu Niepodległości na dystansie 2 kilometrów bez limitu wiekowego ze startem na stadionie MOSiR, a metą w Rynku. Uczestnicy biegu zostaną wyposażeni w narodowe flagi. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.biegiemradom.pl.

W dniu odzyskania przez Polskę Niepodległości Radomska Orkiestra Kameralna przypomni piosenki Agnieszki Osieckiej podczas koncertu z udziałem wyjątkowych gości. Piosenki do cna polskie, które mówią o zwykłych ludziach i ich zwykłym, ale niezwykłym życiu. Projekt jest spotkaniem łódzkiej wokalistki Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, pianisty, aranżera i kompozytora. Wśród wielu tytułów, które wzięli „na warsztat” znalazły się takie piosenki jak „Zielono mi”, „Na całych jeziorach Ty”, „Ja nie chcę spać” czy „Sztuczny miód”.

Początek koncertu w sobotę o godz. 18.00 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Bilety: I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł; II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł,
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

Dzień wcześniej, czyli 10 listopada, ulicami Radomia przejdzie z kolei XIII Marsz Wolności pod hasłem „Legiony to…”. Wydarzenie zainauguruje msza św. za duszę Józefa Piłsudskiego z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Ok. godz. 10.10 na Placu Corazziego uczniowie ZSO im. J. Kochanowskiego ustawią się naprzeciwko siebie klasami i przekażą sobie odznaki. Będzie to symboliczne upamiętnienie wydarzeń, które rozegrały się w Oleandrach pod Krakowem na trzy dni przed wymarszem I Kompanii Kadrowej z Galicji na terytorium Kongresówki. Następnie grupa rekonstrukcyjna dokona symbolicznego przełamania szlabanu granicznego i przewrócenia budki wartowniczej. Dalej uczniowie ustawieni czwórkami przejdą w dół ulicy Żeromskiego w kierunku Pomnika Czynu Legionów. O godz. 10.40 w Rynku dowódcy grup rekonstrukcyjnych złożą meldunek Józefowi Piłsudskiemu. Na koniec uczestnicy złożą wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów. W programie wezmą także udział: Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej w barwach 145. Pułku Strzelców Kresowych; Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej w barwach Ochotniczej Legii Kobiet (ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu).

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft