Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-09; 13:41:40 | Radom
Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Radom będzie uczestniczył w X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który zostanie zainaugurowany w poniedziałek, 13 listopada. Jest to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, edukacja w zakresie przedsiębiorczości i umożliwienie nawiązywania nowych kontaktów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym w celu podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. W Radomiu koordynatorem wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia jest miasto. – Na wiele różnych sposobów staramy się wspierać rozwój przedsiębiorczości. Oferujemy m.in. pakiety wsparcia dla firm, a w nadchodzącym tygodniu przedsiębiorcy będą mogli zdobyć bardzo cenną wiedzę, która ułatwi prowadzenie działalności – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest w Polsce już od dekady. W tym czasie nasz kraj wyrósł na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

Włączyć się w projekt można w następujący sposób:
- Jako partner- rejestrując się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością. Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu. Koordynatorem Regionalnym w Radomiu są pracownicy Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu (Zbigniew Krzesimowski i Michał Wolski.
- Jako uczestnik- wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Oficjalne rozpoczęcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Radomiu nastąpi 13 listopada br. o godz. 10:00 w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ul. Chrobrego 31. W programie jest m.in. debata pt.: „Pozytywny obraz przedsiębiorcy” z udziałem przedstawicieli radomskiego biznesu w tym firm takich jak: ITM, RADWAG, TECHNET. Później, przez cały tydzień będą się odbywały konferencje i warsztaty organizowane zarówno przez miasto jak i partnerów, którzy włączyli się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Radomiu:
13.11.2017 – Rozpoczęcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – Gmina Miasta Radomia
13.11.2017 – Storytelling w wystąpieniach publicznych – Skills Factory
14.11.2017 – Jak prowadzić trudne rozmowy z pracownikami - Skills Factory
14.11.2017 - Spotkanie Informacyjne - Rewolucja w ochronie danych osobowych w biznesie. Skutki obowiązywania RODO od 25 maja 2018r. – Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej
15.11.2017 – Buduj silną markę i rozkochaj w sobie klientów – Fanfar PR
15.11.2017 – Google Internetowa Rewolucja - Gmina Miasta Radomia
17.11.2017 - Warsztat: Elektronika, mechatronika, robotyka - zabawa i programowanie (9:00, 11:00) - Gmina Miasta Radomia
17.11.2017 - Warsztat: Robotyka dla klas 4-6 oraz 7-8, zabawa i programowanie (10:00 i 12:00) - Gmina Miasta Radomia
17.11.2017 - Konferencja "Nowoczesne Technologie Informacyjno-Komunikacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły" – Stowarzyszenie Siła w Innowacji
17.11.2017 - Konferencja dla młodzieży - not for bot. Zawody i kompetencje przyszłości - Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej
18.11.2017 - Debata: "Zarządzanie jakością - jakość w zarządzaniu" – Wyższa Szkoła Handlowa.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft