Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-13; 08:31:06 | Kultura
Innowacyjna formuła koncertu na scenie ZSM
14 listopada (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu publiczność będzie miała okazję wysłuchać ciekawego koncertu w wykonaniu młodego, polskiego pianisty – Piotra Grelowskiego.

Artysta ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Moniki Sikorskiej-Wojtacha oraz prestiżową uczelnię Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Aleksieja Lubimova i prof. Christopha Lieske. Studiował również kameralistykę oraz grę na klawesynie i klawikordzie.

Wśród osiągnięć Piotra Grelowskiego są zwycięstwa i nagrody specjalne przyznane na konkursach krajowych i międzynarodowych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam”, Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz International 21st Century Art Competition w Kijowie.

Artysta jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertuje zarówno jako kameralista, jak i solista – w Polsce, Austrii, Niemczech, Rosji i we Włoszech. W 2016 roku został zwycięzcą II Edycji International Cochran Piano Competition.

Piotr Grelowski zajmuje się także działalnością pedagogiczną - od siedmiu lat pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, a od 2012 roku jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wtorkowy koncert ma mieć innowacyjną formułę. Artysta, prezentując repertuar, będzie rozmawiał z publicznością o wykonywanych utworach. W programie dwuczęściowego recitalu kompozycje: Maurce’a Ravela, Domenico Scarlattiego, Juliana Cochrana i Alberto Ginastera.

Wstęp wolny

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft