Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-13; 08:31:06 | Kultura
Innowacyjna formuła koncertu na scenie ZSM
14 listopada (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu publiczność będzie miała okazję wysłuchać ciekawego koncertu w wykonaniu młodego, polskiego pianisty – Piotra Grelowskiego.

Artysta ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. Moniki Sikorskiej-Wojtacha oraz prestiżową uczelnię Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Aleksieja Lubimova i prof. Christopha Lieske. Studiował również kameralistykę oraz grę na klawesynie i klawikordzie.

Wśród osiągnięć Piotra Grelowskiego są zwycięstwa i nagrody specjalne przyznane na konkursach krajowych i międzynarodowych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam”, Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz International 21st Century Art Competition w Kijowie.

Artysta jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertuje zarówno jako kameralista, jak i solista – w Polsce, Austrii, Niemczech, Rosji i we Włoszech. W 2016 roku został zwycięzcą II Edycji International Cochran Piano Competition.

Piotr Grelowski zajmuje się także działalnością pedagogiczną - od siedmiu lat pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, a od 2012 roku jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wtorkowy koncert ma mieć innowacyjną formułę. Artysta, prezentując repertuar, będzie rozmawiał z publicznością o wykonywanych utworach. W programie dwuczęściowego recitalu kompozycje: Maurce’a Ravela, Domenico Scarlattiego, Juliana Cochrana i Alberto Ginastera.

Wstęp wolny

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie z Leandro Rossi, najskuteczniejszym piłkarzem II ligi, było najbardziej pożądanym po ostatnim jesiennym meczu Radomiaka

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft