Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-14; 14:48:50 | Radom
Projekt ERASMUS + / CARE3 podsumowany w międzynarodowym towarzystwie
Psycholog Monika Mazur przebywała na Łotwie, gdzie wzięła udział w spotkaniu dotyczącym podsumowania realizowanego w Zespole Szkół Technicznych projektu ERASMUS + / CARE3.

W projekcie oprócz Polski i Łotwy biorą także udział Estonia i Norwegia. W trakcie wizyty goście zostali zapoznani z funkcjonowaniem systemu edukacji i wsparcia młodzieży oraz metodami pracy łotewskich specjalistów z Valmieras Viestura vidusskola oraz Klubu Młodzieżowego "VINDA". Valmiera to miejscowość położona na północy Łotwy z bogatymi tradycjami uniwersyteckimi, zapleczem kulturalnym, wspaniałą, regionalną kuchnią oraz mieszkańcami otwartymi na doświadczenie. W mieście funkcjonuje technikum mechaniczne i mechatroniczne, realizujące podobnie jak ZST - model kształcenia dualnego. Niespodzianką, jaką przygotowali gospodarze, był udział w szkolnych obchodach Dnia Nauczyciela, który na Łotwie przypada 06.10.17. Jak się okazało - mamy wiele wspólnych tradycji:)

W Centrum Wolontariatu Międzynarodowego odbyła się natomiast debata na temat mobilności młodzieży w Europie oraz szans i zagrożeń wynikających z możliwości podejmowania pracy, studiów za granicą. Debata prowadzona była z wykorzystaniem metody 6 kapeluszy Edwarda de Bono. Moderatorami w dyskusji były osoby na co dzień współpracujące z ARKĄ a także psycholog i pedagodzy z Zespołu Szkół Technicznych, natomiast uczniowie biorący udział w #projekciecare3 wymieniali doświadczenia i spostrzeżenia związane z mobilnością, z młodzieżą innych radomskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentami UTH.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft