Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2017-11-14; 14:48:50 | Radom
Projekt ERASMUS + / CARE3 podsumowany w międzynarodowym towarzystwie
Psycholog Monika Mazur przebywała na Łotwie, gdzie wzięła udział w spotkaniu dotyczącym podsumowania realizowanego w Zespole Szkół Technicznych projektu ERASMUS + / CARE3.

W projekcie oprócz Polski i Łotwy biorą także udział Estonia i Norwegia. W trakcie wizyty goście zostali zapoznani z funkcjonowaniem systemu edukacji i wsparcia młodzieży oraz metodami pracy łotewskich specjalistów z Valmieras Viestura vidusskola oraz Klubu Młodzieżowego "VINDA". Valmiera to miejscowość położona na północy Łotwy z bogatymi tradycjami uniwersyteckimi, zapleczem kulturalnym, wspaniałą, regionalną kuchnią oraz mieszkańcami otwartymi na doświadczenie. W mieście funkcjonuje technikum mechaniczne i mechatroniczne, realizujące podobnie jak ZST - model kształcenia dualnego. Niespodzianką, jaką przygotowali gospodarze, był udział w szkolnych obchodach Dnia Nauczyciela, który na Łotwie przypada 06.10.17. Jak się okazało - mamy wiele wspólnych tradycji:)

W Centrum Wolontariatu Międzynarodowego odbyła się natomiast debata na temat mobilności młodzieży w Europie oraz szans i zagrożeń wynikających z możliwości podejmowania pracy, studiów za granicą. Debata prowadzona była z wykorzystaniem metody 6 kapeluszy Edwarda de Bono. Moderatorami w dyskusji były osoby na co dzień współpracujące z ARKĄ a także psycholog i pedagodzy z Zespołu Szkół Technicznych, natomiast uczniowie biorący udział w #projekciecare3 wymieniali doświadczenia i spostrzeżenia związane z mobilnością, z młodzieżą innych radomskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentami UTH.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft