Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-11-24; 15:16:57 | Zwoleński
Unijne pieniądze na bezpieczeństwo
Dzięki wsparciu unijnemu w powiecie zwoleńskim wybudowane zostaną systemy ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 200 tys. zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowy o unijne dofinansowanie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.System ostrzegania w powiecie zwoleńskim
Już w drugiej połowie 2018 r. dzięki ponad 250 tys. zł wsparcia unijnego w powiecie zwoleńskim powstanie system ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami. W ramach projektu zakupionych zostanie 7 syren alarmowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi, pulpit sterowania, centrala alarmowa oraz zestaw komputerowy z oprogramowaniem. System ten będzie połączony z systemem wojewódzkim. Projekt obejmie swoim zasięgiem cztery gminy wiejskie: Kazanów, Policzna, Przyłęk i Tczów oraz gminę miejsko-wiejską Zwoleń. W każdej z gmin odbędą się spotkania z mieszkańcami informujące o zasadach, specyfikacji i rodzajach alarmowania, a także komunikatach ostrzegawczych oraz zagrożeniach w przypadku katastrof oraz prewencji.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft